padėkite vaikui atsikratyti viršsvorio
Sveikata Vaikai

Padėkite vaikui atsikratyti viršsvorio

Įsitikinkite, kad jūsų vaikui įdiegti sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo įpročiai, nes tai yra gyvybiškai svarbūs bendros vaiko gerovės aspektai. Kartais sunku suprasti, kodėl būtent jūsų vaikas turi viršsvorio, nes visi vaikai auga skirtingu tempu. Todėl svarbu, kad jūs nedelsiant pasitartumėte su gydytoju, kuris padės jums koreguoti vaiko svorį. Jeigu tai tikrai problema, turite, privalote mokyti savo vaiką kaip numesti svorį.

Pats pirmas dalykas, kurį reikia suprasti – tai mitybos įpročių keitimas, jei gydytojas nerekomendavo kitaip. Žinoma, badauti ir laikytis dietų vaikams negalima, nes maistas reikalingas augimui ir gebėjimui mokytis.

Jei jūsų vaikui reikalingas svorio kontrolė, jūs tampate už tai atsakingi. Įsitikinkite, kad vaikas žino kaip jūs jį mylite ir kaip svarbu yra numesti svorio. Svarbiausia, kad vaikas dėl savo viršsvorio nesijaustų nemylimas ir atstumtas. Kartu su juo išsiaiškinkite, kodėl kyla tokios problemos.

Geriausias būdas padėti vaikui, tai išugdyti sveikos mitybos įpročius. Kaip tėvai jūs turite ne tik užtikrinti, kad vaikas tinkamai valgytų, bet ir patys rodyti tinkamą pavyzdį. Tėvų pareiga užtikrinti, jog vaikas gautų kuo daugiau šviežių vaisių ir daržovių, o ne užkandžių. Stenkitės vengti gėrimų, kuriuose daug kalorijų ir riebalų. Taip pat svarbu, kad jūsų atžala dieną pradėtų sveikais pusryčiais.

Pabandykite apsaugoti savo vaiką nuo greito maisto. Skatinkite jį rinktis sveikesnius užkandžius. Įsitikinkite, kad jūsų vaikas geria pakankamai vandens, nes tai labai svarbu metant svorį. Geriau vaikui nesiūlyti saldžių vaisių sulčių. Kartu su mityba būtina gauti sveikųjų riebalų, kurių randama žuvyje, augaliniame aliejuje, riešutuose ir, žinoma, sėklose.

Planuojant sveikos mitybos patiekalus paprašykite, kad vaikas jums padėtų juos ruošiant. Leisdami jam dalyvauti šiame procese daugiau nei tikėjosi, paskatinsite jį rinktis sveikesnę mitybą. Jei toks maistas jam ne itin patinka, pratinti pradėkite nuo mažų porcijų. Neverskite iškart pamėgti tokio maisto.

Jūs visuomet turėtumėte skatinti vaiko aktyvumą. Labai gera idėja, paskatinti vaiką prisijungti prie kokios nors komandos, pavyzdžiui, šokių, krepšinio, gimnastikos ar futbolo. Raginant vaiką imtis aktyvios veiklos parodykite jam, kad tai gali būti įdomus ir smagus užsiėmimas. Jei vaikas matys tėvus aktyvius, jis greičiausiai seks jų pavyzdžiu.

Komentarai

Komentuoti