vaikų miego sutrikimų gydymas
Sveikata Vaikai

Vaikų miego sutrikimų gydymas

Vaikų miego sutrikimai paprastai skiriasi nuo suaugusiųjų miego sutrikimų. Tyrimai parodė, kad vaikai, kurie negauna pakankamai miego naktį dažnai dienos metu neturi energijos bei gali patirti nuotaikų kaitas ar susidurti su depresija. Dažni miego sutrikimų simptomai yra košmarai, šlapinimasis į lovą ir lunatizmas, todėl tėvai turėtų žinoti, kaip atpažinti ir spręsti šias problemas. Jei esate susirūpinę dėl savo vaikų miego įpročių, tuomet šis straipsnis kaip tik jums. Jame pateiksime vertingų patarimų apie tai, kaip kurti nuoseklų miego grafiką prisidedant prie vaikų gyvenimo kokybės.

Kokybiškas vaikų miegas dažnai tampa tėvų rūpesčiu. Kiek laiko turėtų miegoti jūsų vaikas? Naujagimiams vidutiniškai reikia 16 – 17 valandų per parą. Nors, jie gali miegoti tik po 1 ar 2 valandas. Vaikams bręstant bendras miego valandų skaičius mažėja. Ikimokyklinio amžiaus vaikui kartais vis dar reikia miegoti 10 – 12 valandų kiekvieną parą, o mokyklinio amžiaus vaikai miega apie 10 valandų. Svarbu suprasti, kad kiekvieno vaiko miego ciklas bus kitoks.

Plačiai žinoma, kad vaikas turintis miego sutrikimų, taip pat gali turėti elgesio ir dėmesio problemų, kurios pasireiškia mokykloje. Neseniai atliktas tyrimas parodė, kad 37% mokyklinio amžiaus vaikų susiduria su didelėmis problemomis, kurios kankina naktį. Problemomis gali būti nenoras eiti miegoti, sutrikęs miegas, košmarai ir lunatizmas. Vyresnio amžiaus vaikų perėjimas į didesnę lovą taip pat gali tapti iššūkiu. Miego problemos pasitaiko ir vaikams su ADHD. Svarbu, suprasti tai, kad būtina pašalinti visas problemas, trukdančias geram ir kokybiškam miegui.

Vaikų miego sutrikimus galima išspręsti atitinkamos miego rutinos laikymųsi, taip užtikrinsite pakankamą vaiko poilsį. Pradėkite nuo raminančio  laiko prieš miegą. Tai puikus laikas skaityti pasakojimus ar išsimaudyti. Atsipalaidavęs ir nusiraminęs jūsų vaikas lengviau užmigs. Kai kūnas prisitaikys prie kasdieninės rutinos, labiau tikėtina, kad mieguistas vaikas tuo pačiu metu geriau miegos. Jei jūsų vaikas kenčia nuo naktinių košmarų, tuomet užtikrinkite jo saugumą: palikite kambaryje šiek tiek šviesos, leiskite miegoti su mėgstamiausiu žaislu. Taip pat labai svarbu ir fizinis komfortas, t.y. patogi miego vieta bei jauki pižama.

Jei šie pasiūlymai nepadės, būtinai kreipkitės į specialistą. Kartais miego sutrikimai vaikams gali sukelti depresiją ar kitus nerimo sutrikimus. Tačiau atminkite, kad kiekvienas vaikas yra unikalus. Jei jie energingi ir aktyvūs dienos metu, tuomet nesijaudinkite jei kartais jiems sunku užmigti naktį.

Komentarai

Komentuoti