jogos nauda besilaukiančioms moterims
Nėštumas Sveikata

Jogos nauda besilaukiančioms moterims

Joga tai vienas iš populiariausių sportinio pobūdžio pratimų. Daugelis nėščių moterų užsiima joga. Iš tikrųjų, joga yra žinoma, kaip kūno ir proto harmonija. Tai labai naudinga nėštumo metu kai vyrauja įvairūs kūno pokyčiai, joga padeda išlaikyti „šviežią“ protą ir kūno elastingumą. Visame pasaulyje garsūs patarėjai sveikatos klausimais rekomenduoja būtent jogos užsiėmimus. Moterims, kurios atlieka jogos pratimus lengviau pažaboti gimdymo skausmus.

Įrodyta, kad joga nėštumo metu padeda išvengti arba sumažinti atsirandančius skausmus, pvz., yra keletas pratimų, kurie puikiai sumažina nugaros skausmus nėštumo metu. Žinoma, kaip ir kiekviena kita mankštos forma, joga turi būti atliekama pagal trenerio nurodymus. Nesvarbu, ar jūs jau ilgai ją praktikuojate ar tik neseniai pradėjote mokytis, būtinai perspėkite savo trenerį apie nėštumą ir jo laikotarpį. Teisinga jogos kvėpavimo technika suteikia emocinę pusiausvyrą ir sustiprina kūną bei raumenis. Be to, po gimdymo šis užsiėmimas padeda greičiau susigrąžinti buvusį svorį.

Pratimai turėtų būti parenkami priklausomai nuo jūsų nėštumo eigos ir trimestro. Per pirmuosius tris mėnesius patartina užsiimti joga, kuri padeda kvėpuoti, pagerina kraujo apytaką ir stiprina raumenis. Jūsų nėštumui progresuojant galite atlikti kūno pusiausvyros pratimus. Per pastarąjį nėštumo pusmetį turite vengti streso ir didelio fizinio krūvio. Tokių pozų kaip gulėjimo ant nugaros, ilgo gulėjimo ant pilvo reikia visiškai išvengti. Taip kaip ir per nelyg stipraus tempimo, nugaros lenkimo arba sukimo.

Atsargumo priemonės būsimoms mamoms, užsiimant joga:

– pasikonsultuokite su gydytoju prieš pasirenkant mankštos tipą;
– būtinai įsitikinkite, kad jūsų treneris žino apie jūsų nėštumą ir laikotarpį;
– antroje nėštumo pusėje venkite pratimų kai reikia gulti ant nugaros;                                                                                                                        – venkite pozicijų, kurios sukelia raumenų skausmus, ypač pilvo srityje;
– negalima pernelyg suprakaituoti, nei sukaisti;
– atkreipkite dėmesį į savo kūno ženklus. Jei jaučiate bet kokį diskomforto jausmą, nedelsiant pasikalbėkite su savo treneriu. Jums gali tekti pakeisti pratimų parinkimą didinant komforto jausmą.

Joga yra geras pasirinkimas pasiruošimui gimdyti ir kūno formų palaikymui ne tik per tris nėštumo trimestrus, bet ir apskritai gyvenime. Įrodyta, kad joga gali išgydyti diskomfortą, kuris atsiranda dėl nėštumo, pvz. vidurių užkietėjimą. Tinkami kvėpavimo pratimai padeda ir gimdymo metu. Taigi tai ne tik nauda kūnui, bet ir atsipalaidavimui.

Komentarai

Komentuoti