kuo pavojingas kraujavimas nėščiosioms
Nėštumas Sveikata

Kuo pavojingas kraujavimas nėščiosioms

Ankstyvieji nėštumo požymiai tikriausiai yra gerai žinomi kiekvienam. Tai laimingiausia akimirka moters gyvenime, kai ji sužino apie laukimąsi. Porai norinčiai tapti tėvais reikia imtis tinkamų sprendimų. Jei planuojate tapti tėvais tam reikia pasirengti tiek fiziškai, tiek ir psichologiškai, nes nėštumas pareikalaus tinkamos priežiūros. Yra daug simptomų, kurių dėka galite sužinoti ar jau pastojote ar dar ne. Jei tėvais dar neplanuojate tapti turėtumėte laikytis tam tikrų atsargumo priemonių lytinių santykių metu, nes psichologiškai ir fiziškai nepasirengę galite paveikti kūdikį taip pat. Pats svarbiausias ankstyvasis nėštumo požymis yra menstruacijų dingimas. Taip pat nuovargis bei rytiniai pykinimai. Labai dažni požymiai yra krūtų jautrumas, nuotaikos ir elgesio pokyčiai.

Bet aprašyti simptomai gali skirtis priklausomai nuo asmens, nes jie nėra privalomi visoms. Tačiau, bet kokiu atveju nėštumo metu reikia tinkamai pasirūpinti tiek savimi, tiek savo kūdikiu. Būsima motina turėtų vengti alkoholio, rūkymo ir narkotikų, kurie tiesiogiai daro poveikį kūdikiui. Subalansuokite savo mitybą, o dėl tolimesnių lytinių santykių pasikonsultuokite su specialistu. Kraujavimas nėštumo metu yra dažnas reiškinys, todėl neturėtumėte panikuoti. Pastebėjus kraujavimą giliai ir ramiai įkvėpkite ir būtinai kreipkitės pagalbos.

Šis kraujavimas dažniausiai atsiranda per pirmuosius 3 mėnesius nuo nėštumo. Bet jeigu nėštumo metu kraujavimas pasireiškia ir 28 nėštumo savaitę, tai jau yra rimtas įspėjimas. Šiuo laikotarpiu prasidėjęs kraujavimas yra neįprasta padėtis, kuri gali sukelti mirtiną pavojų motinai arba kūdikiui. Taip pat išlieka persileidimo tikimybė kai kūdikis miršta įsčiose. Todėl, yra labai svarbu laikytis patarimų visus devynis nėštumo mėnesius, šiuo atveju vyras taip pat atlieka svarbų vaidmenį. Reguliariai konsultuokitės su specialistu visą nėštumo periodą, sveikai maitinkitės. Į nėštumo priežiūros rutiną įtraukite atpalaiduojančias veiklas tokias kaip masažas, joga, streso valdymo pratimai.

Komentarai

Komentuoti