kuo nėščiosioms naudinga žuvis
Nėštumas Sveikata

Kuo nėščiosioms naudinga žuvis

Siekiant sveiko kūdikio vystymosi nėščiosioms padidėja baltymų ir omega-3 poreikis. Į savo mitybą būtina įtraukti įvairias žuvis, nes tokiame maiste gausu vertingų maistinių medžiagų tiek būsimai mamai, tiek kūdikiui.

Žuvyje gausu baltymų

Amino rūgštys randamos baltymuose, kurie yra svarbūs jūsų kūdikio raumenų, organų, pirštų, plaukų ir ląstelių vystymuisi. Įtraukite baltymų į mitybą ypač antrąjį nėštumo trimestrą, kai jūsų vaisius sparčiausiai vystosi.

Baltymai yra ne tik svarbūs kūdikiui, bet taip pat ir jūsų sveikatos palaikymui. Jų trūkumas gali pakenkti organams, sustiprinti nuovargį, raumenų skausmus bei sukelti odos ir plaukų problemas.

Vartokite įvairias jūros gėrybes, nes tai taip pat puikus būdas pasisavinti baltymus.

Žuvis puikus Omega-3 šaltinis

Omega-3 – tai būtini riebalai, svarbūs jūsų kūdikio sveikoms smegenų ir nervų sistemoms vystytis. Šio maistinės medžiaga taip pat labai svarbi kūdikio tinklainės formavimuisi.

Tyrimai rodo, kad naujagimiai, kurie pakankamai gavo omega-3 dar būdami įsčiose turės geresnį regėjimą, lengviau sutelks dėmesį už tuos, kurie negavo tinkamo kiekio šių maistinių medžiagų. Pakankamas omega-3 kiekis sumažina vystymosi sulėtėjimo ir elgesio problemų riziką vaikams vėlesniame amžiuje. Ši maistinė medžiaga taip pat gali sumažinti jūsų vaikui riziką ateityje susirgti krūties ir prostatos vėžiu.

Žinoma, omega-3 naudinga ir jums, nes gali sumažinti riziką susirgti preeklampsija, priešlaikinio gimdymu ir padėti išvengti cezario pjūvio.

Jei į savo maisto racioną reguliariai įtrauksite žuvį ir jūros gėrybes, gausite reikiamą kiekį omega-3.

Žuvų įvairovė

Gyvsidabrio tarša iš tikrųjų kelią susirūpinimą, nes per didelis kiekis šio elemento gali sukelti nervų sistemos problemas jūsų vaisiui. Gyvsidabris aptinkamas aplinkoje dėl pramonės taršos. Patekęs į orą, į atvirus jis žemės vandenis nusėda į dugną ir tampa nuodais.

Kai žuvys maitinasi kitomis žuvimis gyvsidabris patenka į jas. Didelės grobuoniškos žuvys, pavyzdžiui, rykliai, karališkos skumbrės ir kt. turi aukščiausio lygio gyvsidabrio kiekį. Šių žuvų rūšių nėščiosioms reikėtų vengti.

Prieinama daugybė žuvų rūšių, kurias saugu valgyti. Čia pateikiama keletas iš jų: ančiuviai, taukžuvė, šamai, ešerys, šukutės, vėžiai, lašiša, kalmarai, moliuskai, krevetės, langustinai, eršketas, austrės, sardinės, silkės ir kt.

Nepamirškite, kad žuvyje yra omega-3 ir baltymų, kurie naudingi jums ir jūsų kūdikiui.

Komentarai

Komentuoti