vaikas su negalia
Sveikata Vaikai

Vaikas su negalia

Kiekviena besilaukianti mama svajoja apie savo vaiko ateitį. Ji įsivaizduoja, kaip jos vaikas baigia mokyklą, ką studijuoja, kokie jo draugai. Gali net įsivaizduoti kokia bus jo šeima. Tačiau, svajonės gali subyrėti į šipulius, kai tėvai suvokia, kad jų kūdikis gimė su negalia.

Ne visos gimdymo metu patirtos traumos pasitaiko sunkios formos. Dažnai, tai lengvos traumos, kurios gydant išnyksta. Tėvai turi apsišarvuoti kantrybe ir pasistengti rasti jėgų. Moteris dažnai apima pernelyg didelis sielvartas sužinojus apie vaiko negalią.

Tėvai visų pirma turėtu išsiaiškinti apie vaiko sutrikimą viską, kas įmanoma. Turint pakankamai žinių lengviau susitvarkyti su vaiko negalia. Tarkim, vaikas gimė su Dauno sindromu. Galbūt yra galimybė susirasti tėvus, kurie taip pat augina šia liga sergantį vaikelį? Jie jums plačiau papasakotų ne tik apie ligą, bet ir apie tai į ką verta atkreipti dėmesį prižiūrint tokį vaiką.

Lengviau pasakyti nei padaryti, tačiau graužatis jums nepadės. Suprantama, kad tėvai laukė vaikelis gimstant sveiko ir darė viską, kas jų jėgoms, tačiau pasitaiko ir tokių atvejų, kai ligos persiduoda genais. Tokiu atveju reikia ieškoti kaip galima galima daugiau informacijos apie savo vaiko negalią.

Tėvams taip pat reikia ne tik fizinės, bet ir psichologinės pagalbos. Jums pravartu apsilankyti pas specialistus (pvz. psichologus) ir išsakyti, kaip jaučiatės. Daugelis tėvų jaučia pyktį, skausmą, kaltę dėl to, koks gimė jų vaikas. Nereikia visko laikyti savyje, nes tai gali sprogti ir atnešti daug problemų. Jeigu tėvai mano, jog atvirai kalbėti apie juos iškilusias problemas nepatogu, jie tik kenkia sau dar labiau. Daug šeimų, kurios augina neįgalius vaikus daro suvažiavimus ar susibūrimus. Apsilankykite ir pamatysite, kad jie tokie patys tėvai, kaip ir jūs. Jiems taip pat buvo sunku, baugu ir negera, tačiau jie gyvena dėl savo vaikų, kurie atneša jiems didelį džiaugsmą ir meilę.

Turėti vaiką su negalia problema, kurios lengvai neišspręsi. Tad daugelis tėvų atsisako auginti savo vaikus patys, tačiau yra ir tokių, kurie ne tik pasišvenčia savo vaikams, bet ir patys nepamiršta džiaugtis gyvenimu kartu su jais.

Komentarai

Komentuoti