ar vaikas turi miego sutrikimų
Sveikata Vaikai

Ar vaikas turi miego sutrikimų?

Ar jūsų kūdikis didžiąją dienos dalį jaučiasi nekaip, bet gydytojai neranda nieko blogo? Ar jis sunkiai užmiega ir verkia naktimis? Ar jūsų mažylis nuolat įsikibęs į jus, nes kitu atveju verkia? Ar jūsų mokyklinio amžiaus vaikas sunkiai užmiega, o atsikėlęs ryte visada atrodo paniuręs? Jei taip, jūsų vaikas susidūrė su miego sutrikimais.

Vaikai kaip ir suaugusieji kenčia nuo nemigos. Šie miego sutrikimai vaikams gali būti dar sunkesni, nuo jų priklauso vaikų nuotaika, nepaklusnumas ir kartais ignoravimas. Vaikui reikia pagalbos kovojant su šiomis problemomis.

Net kai jūsų vaikas eina miegoti anksti, o ryte atsikelia lengvai tai nereiškia, kad jis gauna pakankamai ramaus miego. Jeigu jūs pastebėjote bet kurį iš aukščiau išvardintų simptomų, tuomet jūsų vaiko miegas tikriausiai nėra kokybiškas.

Kai vaikas gerai neišsimiega, o dienos metu nenori imtis jokių veiksmų ne visada padės medicina. Visų pirma pasistenkite atsakyti į šiuos klausimus:

Ar jūsų vaikas pradeda verkti be jokios priežasties?

Ar dėl paprastų dalykų jis tampa piktas ir nusiminęs?

Ar jis nenori likti vienas ir dažnai siekia prie jūsų prisiglausti?

Ar pastebite prastus vaiko elgesio požymius, pavyzdžiui, dažną neigimą, jautrumą bei dažnas nuotaikos kaitas?

Ar jūsų vaikas pradėjo sunkiau mokytis, tapo užmaršus ir sulėtėjusios reakcijos?

Jei taip, tada jūsų vaikas tikriausiai susidūrė su rimtomis miego problemomis, jam nuolat trūksta poilsio. Vaikui būtina padėti kokybiškai išsimiegoti. Taigi, ką reikėtų daryti jei jūsų vaikas susidūrė su miego sutrikimais?

Pirmiausia įsitikinkite ar tai nesusiję su sveikata, ar jis nekenčia nuo kokios nors ligos. Nenustebkite, jeigu jūsų vaikui viskas gerai, nes daugeliu atveju miego sutrikimai nėra susiję su fizine sveikata. Jei jūsų vaikas sveikas jums teks išsiaiškinti, kodėl vaikas negauna pakankamai miego ir kaip jūs galite tai pakeisti.

Komentarai

Komentuoti