vegetarizmas ir nėštumas
Nėštumas Sveikata

Vegetarizmas ir nėštumas

Dabar kai esate nėščia, jums gali būti įdomu ar jūsų vegetariškas pasirinkimas yra naudingas ir nėštumo metu. Žinoma, įmanoma gauti visas būtinas maistines medžiagas, tačiau savo mitybą reikės kruopščiai ir protingai planuoti.

Puikią vegetarišką mitybą sudaro daug vaisių, daržovių, grūdų, pupelių, lęšių ir riešutų, o esant pageidavimui kiaušiniai ir pienas. Perdirbtus ir konservuotus vaisius ir daržoves rekomenduojama rinktis daug rečiau. Svarbu, kad jūs pasirinktumėte išmintingus maisto vartojimo įpročius nėštumo laikotarpiu, nes tokios padėties moteriai reikia papildomai per dieną suvartoti maždaug 300 kalorijų nei įprastai bei apie 10-16 papildomų gramų baltymų. Tačiau organizmo poreikis tam tikroms maistinėms medžiagoms labai padidėja. Kiekviena iš jų, jums yra būtina šiame gyvenimo tarpsnyje. Nors rekomenduojama paros norma beveik visų maistinių medžiagų padidėja, ypač svarbi yra folio rūgštis, geležis, cinkas ir vitaminas B-12. Atkreipkite dėmesį į vitaminą B-12, jis ypatingai svarbus vegetarams, kurie atsisako kiaušinių ir pieno vartojimo.

Turite glaudžiai bendradarbiauti su savo sveikatos priežiūros specialistu viso nėštumo metu. Perėjimas nuo mėsos valgymo prie vegetariškos dietos gali būti griežtas žingsnis jūsų kūnui. Taigi, jūs turite būti tikra, kad jūsų kūdikis gauna visas maistines medžiagas reikalingas normaliam augimui ir vystymuisi. Jei prieš tai nebuvote vegetarė turite perėjimą pradėti palaipsniui gal tik 1 ar 2 dienas per savaitę valgyti vegetarišką maistą.

Palaipsniui į savo mitybą galite įtraukti sojos ir augalinės kilmės baltymus ir po truputį juos naudoti vietoj baltymų gautų iš mėsos produktų. Įsitikinkite, kad jūs tinkamai papildote savo mitybą kokybiškais baltymais, taip pat galite pasinaudoti saulės spindulių poveikiu skatinant natūralaus vitamino D gamybą.

Kruopščiai planuojant, stebint ir vykdant savo sveikatos priežiūros specialisto nurodymus, pereiti prie vegetarizmo nėštumo metu gali būti įmanoma.

Kiekvienais metais vis daugiau ir daugiau žmonių sąmoningai tampa vegetarais. Tai greičiausiai gali įtakoti koks nors svarbus gyvenimo įvykis, pavyzdžiui nepasitenkinimas savo išvaizda. Nepriklausomai nuo priežasties jūs visada galite labiau rūpintis savo sveikata, nėštumas – ypatingai tinkamas metas apie tai susimąstyti.

Komentarai

Komentuoti