patogus kūdikio miegas
Sveikata Vaikai

Patogus kūdikio miegas

Dažnai atrodo, kad geras kūdikio miegas tarsi atsitiktinis įvykis. Naujagimių tėvai aptaria, kad jiems tiesiog “pasisekė” su vienu vaiku, o su kitu ne. Iš dalies tiesa, jog daugeliu atvejų, vaikų miegas priklauso nuo tėvų kontrolės. Todėl, šiame straipsnyje pateiksime keletą patarimų kaip skatinti geresnius miego įpročius. Svarbiausia užtikrinti, kad jūsų kūdikis miegotų patogiai.

Nuo pat mažens tėvai turėtų kūdikį pratinti prie tinkamų miego įpročių. Vienas iš svarbiausių elementų siekiant sukurti palankią aplinką miegui – tai patogumo užtikrinimas. Dėl šios priežasties, labai svarbu kasdienė lovytės ir patalynės patikra, turite užtikrinti švarą.

Jūs taip pat turėtumėte užtikrinti fizinį kūdikio patogumą. Vienas iš dažniausiai pamirštamų aspektų yra tai, kad jūsų kūdikis lengvai kvėpuotų per nosį. Daugumai žmonių, ypač kūdikiams geras miegas priklauso nuo kvėpavimo. Svarbu pašalinti visus ore esančius alergenus: vengti daiktų, kurie kaupia dulkes, juos sumažinti iki minimumo. Kai jūsų kūdikis dar mažas, jam kvėpavimas per burną užima labai daug laiko, todėl pagrindinis kvėpavimas vyksta per nosį. Pastebėjus rimtų kvėpavimo problemų, naudinga įdiegti oro filtrus kambaryje. Taip pat verta sukurti raminantį foną, kuris padės kūdikiui geriau miegoti.

Jūs taip pat turėtumėte atkreipti ypatingą dėmesį į savo kūdikio drabužius. Visi kūdikiai yra skirtingi tad atidžiai juos stebėkite. Pvz., nors daugeliui kūdikių labai patogu miegoti aptemptais drabužėliais, jūsų kūdikiui tai gali visai nepatikti. Išbandykite įvairius drabužius ir įsitikinkite, kurie labiausiai tinka vaikui.

Galiausiai pagalvokite, kaip jūsų kūdikis reaguoja į šlapius vystyklus. Vieni išmiega, o kitiems tai tampa labai rimta problema. Tokiu atveju teks naktį keisti vystyklus arba rinktis sauskelnes.

Svarbiausia nepamiršti bandant suteikti kūdikiui komfortą pasikliauti savo nuojauta. Nors kyla pagunda sekti instrukcijas ir laikytis griežtų taisyklių, atminkite, kad posakis “mama žino geriausiai” paprastai būna teisingas. Taigi, jei jums atrodo, kad kūdikis jaučiasi nejaukiai su tam tikrais drabužiais, būtinai pervilkite.

Komentarai

Komentuoti