koks maistas geriausias jūsų kūdikiui nėštumo metu
Sveikata Vaikai

Koks maistas geriausias jūsų kūdikiui nėštumo metu?

Jei dažnai susimąstote ką valgyti nėštumo metu, nesistebėkite – jūs tokia ne viena. Kiekviena besilaukianti kūdikio moteris turėtų pasirūpinti geriausiais maisto produktais, nes įvairūs produktai gali būti susiję su jūsų emocijomis ir svoriu.

Kaip pasirinkti tinkamiausią mitybą, kuri būtų naudinga tiek jums, tiek kūdikiui? Visada pradėkite nuo pagrindinių dalykų.

Turėsite suvartoti daugiau kalorijų.

Tapus nėščia jūsų atsakomybė padidėja, turite šiek tiek daugiau valgyti. Tikrai nereikia manyti, kad dabar reikės maitintis už du, kaip įprasta sakyti. Kūdikio augimui papildomai reikia suvartoti 200-300 kalorijų per dieną. Tačiau, turite rinktis maistingą maistą, o ne tik kalorijas. Juk 200 kalorijų ar daugiau gauti labai paprasta suvalgius porciją karamelinių ledų, tačiau tai neatneš jokios naudos jūsų kūdikiui. Svarbiausia šiuo metu atsisakyti blogų įpročių ir rinktis sveikus gaminius. Jums svarbiausia išmokti ką valgyti ir ko būtina vengti. Vieną dieną galite pridėti obuolį, nesmulkintų grudų paplotėlį ir truputį liesos mėsos. Kitą dieną papildomų kalorijų gauti iš riešutų, uogų ar avižinių dribsnių. Kaip matote tai nėra didelis kiekis maisto.

Pagalvokite, kokių maistingų medžiagų gali prireikti kūdikio vystymuisi.

Labai svarbu, kad savo mitybos dėka jūs tikrai gautumėte visus vaiko vystymuisi reikalingus komponentus. Tai nelegva užduotis, todėl maisto asortimentas turi būti gana platus. Maisto įvairovė reikalinga todėl, kad kiekvienas produktas skiriasi savo maistinėmis medžiagomis.

Kalcis. Kūdikiui reikia daug kalcio kaulų ir dantų formavimuisi, taip pat raumenims ir nervinei sistemai.
Baltymai. Baltymai puiki statybinė organizmo medžiaga, be jų neįmanoma sukurti kraujo kūnelių.
Angliavandeniai. Suteikia energijos abiems, nes augančiam kūdikiui jų reikia kaip ir būsimai mamai!
Geležinis. Ji būtina anemijos prevencijai. Geležis padeda išlaikyti raudonųjų kraujo ląstelių sveikatą ir pernešti deguonį.                            Folio rūgštis. Ji reikalinga veiksmingoms fermento funkcijoms bei kraujo ir baltymų gamybai.
Vitaminas A. Jeigu norite stiprių kaulų, sveikų akių ir sveikos odos jums reikės suvartoti daug vitamino A.
Riebalai. Jums gali kilti pagunda jų išvengti. Tačiau sveikieji riebalai yra labai svarbūs kūdikio vystymuisi. Gerieji riebalai gerina kraujo krešėjimą, atkuria ląstelių membranas ir palaiko, kad jos būtų sveikos, taip pat, palaiko gerą širdies darbą bei sumažina blogojo cholesterolio kiekį kraujyje. Sveikieji riebalai, tokie kaip alyvuogių aliejus ir kokoso aliejus puikiai tinka virimui ir kepimui. Juose gausu antioksidantų, jie puikaus skonio.

Šį sąrašą dar būtų galima tęsti ir tęsti, tačiau tai svarbiausios maistinės medžiagos.

Ką geriausia valgyti nėštumo metu?

Nėra stebuklingos formulės maisto pasirinkimui. Laikykitės savo mėgiamos mitybos, tik praturtinkite ją būtinomis maistinėmis medžiagomis.

Angliavandenių galite semtis iš neskaldytų grūdų ir žaliavinių vaisių.                                                                                                                  Skaidulų nesunkiai pasisavinsite iš avižinių dribsnių, kviečių, burnočių ir grikių. Geriausias pasirinkimas – ekologiški maisto produktai, taip apsisaugosite nuo kenksmingų medžiagų.                                                                                                                                                                    Liesoje mėsoje gausu baltymų. Taip pat patartina rinktis ekologišką mėsą iš gyvūnų šeriamų žole.                                                                      Jautiena praturtinta geležimi, o lašiša suteiks daug omega-3 riebalų rūgščių. Ar žuvies virimo kvapas jums šleikštus? Tuomet Omega-3 semkitės iš graikinių riešutų ir jautienos. Nebijokite eksperimentuoti ir atrasti jums saugius ir nekeliančius šleikštulio patiekalus.          Jums taip pat reikia įsisavinti cinką ir B grupės vitaminus, kurių rasite kiaušiniuose.

Nėštumo metu venkite dirbtinių saldiklių, kofeino produktų ir žalios žuvies bei mėsos. Suši netinkamas maistas pastariesiems 9 mėnesiams.

Svarbiausia, prieš renkantis ką valgyti pagalvoti apie tokio maisto poveikį sau ir kūdikiui.

Komentarai

Komentuoti