padėkite vaikui pagerinti skaitymo įgūdžius
Santykiai Vaikai

Padėkite vaikui pagerinti skaitymo įgūdžius

Skaitymas yra gyvenimo mokytojas, kuris moko supratimo apie visą pasaulį. Kaip dovaną vaikui jūs galite išugdyti jo meilę skaitymui. Jei jums tai pavyks, užtikrinsite savo vaiko sėkmę ir gebėjimą mokytis bei tobulėti ir prisitaikyti prie besikeičiančios visuomenės, kurioje mes gyvename. Deja, jeigu vaikas neturės tinkamų skaitymo įgūdžių, jam daug sunkiau seksis mokykloje.

Tėvystė nelengvas darbas ir ji ypač sunki kai tenka padėti savo atžalai kovojant su problemomis. Žinoma, jums kaip suaugusiam gali būti sunku įsivaizduoti, kad vaikas turi problemų. Tačiau, tai visiškai natūralu.

Taigi, būkite ramūs ir kantrūs, laikykitės šių patarimų tėvams – kaip pagerinti skaitymo įgūdžius:

1. Dažniau skaitykite kartu su savo vaiku, visai nesvarbu koks jo amžius. Skaitymas aktualus tiek kūdikiams, tiek ir ikimokyklinio amžiaus vaikams. Žinoma, skaitoma literatūra turėtų būti atrinkta pagal amžių, tuomet ja galės mėgautis visa šeima. Galite netgi sukurti šeimos skaitymo valandą, kurios metu pasidalintumėte aktualiu straipsniu, poezija ar įdomia istorija. Prisimenate, ką šeimos veikdavo anksčiau kai dar nebuvo radijo ir televizijos? Jos skaitydavo kartu, taigi ir jūs galite daryti tą patį.

2. Kai jūsų vaikas perskaito knygą, imkite ir užduokite jam klausimus, taip stebėsite ar jis suprato tekstą. Ar jūsų vaikas gali perskaitytą situaciją su kažkuo susieti?

3. Skaitykite skirtingas istorijas. Vaiko vaizduotę sužadinsite vis paklausdami kaip jis galvoja, kas nutiks toliau. Būtinai užduokite klausimus apie knygos pabaigą ir ką jis apie tai mano.

4. Skaitymo įgūdžių tobulinimui pasitelkite žaislus ir kompiuterines programas. Stebėkite, ar šie skatinimo metodai ilgainiui netampa nuobodžiais. Jūsų vaikas neįsidėmės nieko, kas jam bus neįdomu. Stenkitės vaiko ugdymą išlaikyti kuo patrauklesniu.

5. Stenkitės sužadinti meilę skaitymui. Išjunkite TV ir pasiimkite sau knygą. Jei tai taps kasdienybe, vaikui bus kaip puikus pavyzdys. Lankysmasis bibliotekoje kartu su vaiku taip pat puiki laisvalaikio veikla.

6. Ieškokite galimybių skaityti tuomet, kai vaikas to tikisi. Paprašykite savo atžalos padėti jums sekti receptus gaminant jo mėgstamą patiekalą arba perskaitykite jam jo mėgiamiausią dainą. Būkite kūrybingi – tikslas yra pasiekti, kad jūsų vaikas pamiltų skaitymą.

Atminkite, kad kūrybiškumas yra pagrindinis aspektas mokant vaiką skaityti, o tuomet padėkite savo vaikui pagerinti skaitymo įgūdžius.

Komentarai

Komentuoti