žingsniai padėsiantys nėščioms moterims išvengti depresijos
Nėštumas Sveikata

Žingsniai padėsiantys nėščioms moterims išvengti depresijos

Nėštumas būna labai slegiantis ir emociškai varginantis daugumai būsimų mamų. Kūnui kintant dėl hormonų pokyčių dauguma moterų mano, kad tai tampa tėviškos atsakomybės našta. Per ateinančius devynis mėnesius jūs galite vis dažniau jaustis pavargusi. Tačiau, tai tikriausiai progresuojanti depresija.

Norint išvengti depresijos, sušvelninti baimę, nepasitenkinimą, negalavimus nėštumo metu siūlome apsvarstyti šiuos keturis patarimus.

Pirmas žingsnis: įsitikinkite, kad esate pasirengusi nėštumui

Pirmiausia, turite psichologiškai pasirengti būsimam nėštumui. Nors nei viena moteris negali tiksliai žinoti kada bus tam pasirengusi. Stenkitės rinktis tokį laiką kai mažiau patiriate stresą tiek gyvenime, tiek darbe. Kai būsite pasirengusi galėsite atsipalaiduoti ir mėgautis nėštumu, o ne depresuoti.

Antras žingsnis: atsikratykite kaltės

Bus dienų kai negalėsite pasirūpinti namų ruoša ir atlikti kitų svarbių darbų. Galbūt apims kaltės jausmas, kad nesugebate visko suspėti laiku. Nereikia jausti kaltės jei karts nuo karto iki nėštumo pabaigos nieko nesinorės daryti. Galų gale juk jūsų nenoras kažką veikti yra susijęs su pykinimu, raumenų skausmu ir svorio padidėjimu. Kiekvienas normalus žmogus susiduria su tokiomis problemomis. Norint išvengti depresijos išmokite atsipalaiduoti ir pailsėti.

Trečias žingsnis: pasitarkite su gydytoju

Jei didžiąją laiko dalį jūs jaučiatės prislėgta ir liūdna, kreipkitės į gydytoją. Kai kuriais atvejais depresiją sukelia vitaminų ar mineralų stoka. Jūsų gydytojas padės jums kovoti su depresija ir ją įveikti. Depresija yra liga kaip ir rytinis pykinimas ar gripas, todėl logiška kreiptis į specialistus.

Ketvirtas žingsnis: atraskite grupę, kuri jus paremtų

Pasitaikys dienų kai atrodys, kad viskas nekontroliuojama, kils abejonių dėl sugebėjimų būti gera mama. Tomis dienomis jums reikia partnerio ir šeimos narių, kurie galėtų padėti pasijausti geriau. Šie žmonės turėtų jums išsklaidyti abejones dėl gebėjimų būti mama. Pats naudingiausias palaikymas yra iš moterų, kurios pačios patyrusios motinystę.

Komentarai

Komentuoti