Vaikų nuotaikų kaita: bausti už tai ar ne?
Santykiai Vaikai

Vaikų nuotaikų kaita: bausti už tai ar ne?

Ar pastebėjote kokius nors neįprastus elgesio veiksmus savo dviejų metų vaiko? Ar jis verkia, klykia, spardosi ir tranko galvą į sieną? Toks atvejis gana dažnai pasitaikantis, šiuo laikotarpiu jūsų vaikas išgyvena siaubingas dienas.

Tokius atvejus vaikai išgyvena skirtingu metu, tačiau dažniausiai apie antrus arba trečius savo gyvenimo metus. Vieniems tai labai greitai praeina, o kitiems užtrunka ilgesnį laiką.

Nesvarbu, kaip greitai jūsų vaikui praeina šis etapas, aišku viena, kad tai gali būti tikras galvos skausmas. Tokio amžiaus vaikas pradeda mokytis savarankiškos nepriklausomybės, tačiau dar neturi įgūdžių kaip tai padaryti. Būdami tėvais mes nenorime jų įskaudinti, todėl sustabdome nuo pirštų kišimo į elektros lizdą arba neleidžiame valgyti saldainių prieš miegą.

Todėl visiškai natūralu, kad vaikai skųsis jei jie negali daryti to, ko labiausiai nori. Jų kalbos įgūdžiai dar nėra taip išplėtoti, kad jie galėtų išreikšti nusivylimą. Jiems nebelieka nieko kito, kaip jį išreikšti kitais būdais, tokiais kaip verkimas, spardymasis ar rėkimas.

Didysis klausimas tėvams yra: reikėtų bausti savo vaikus už tokį įniršį? Šis klausimas iškyla daugeliui tėvų. Jei vaikas bus baudžiamas, geriausiu atveju jis viską darys taip pat, tik labai tyliai. Bet ar tai tikrai geriausias būdas?

Verkimas kūdikiams ir mažiems vaikams yra labai natūralus dalykas. Tai yra tipiškas vaiko vystymosi etatas. Kaip tėvai turėtų kitaip suprasti ko reikia vaikams ir ko jie nori.

Ką kiekvienas iš tėvų turi padaryti, tai mokyti savo vaiką kaip reikėtų valdyti pyktį. Pirmiausia neleiskite, kad įniršis apimtų ir jus. Geriausias būdas yra tiesiog tuo metu ignoruoti vaiką, galite išeiti į kitą kambarį.

Po įniršio pasikalbėkite su savo vaiku apie elgesį ir pamokykite jį, ką tokiu atveju geriausia daryti. Patarkite jam kitą kartą ateiti ir gražiai pasikalbėti kai jis jausis liūdnas ir, kad niekada ateityje nerėkautų.

Komentarai

Komentuoti