vaiko perėjimas į atskirą lovą
Santykiai Vaikai

Vaiko perėjimas į atskirą lovą

Bendras vaiko miegas su tėvais sukuria komforto ir pasitikėjimo jausmą. Kartais tėvai kartu miega iš būtinybės, kai vaikai būna nervingi ar neramūs. Kiti tėvai naudojasi tokiais auklėjimo metodais kai miegas kartu yra viena iš plano dalių. Kartu miegant mamai lengviau slaugyti vaiką ir suteikti jam kokybišką miegą. Nesvarbu, kokios bendro miego motyvacijos, ateis laikas kai teks miegoti atskirai. Pripratinti vaikus prie to galima keliais būdais.

Vienas iš pirmųjų dalykų, kuriuos reikia prisiminti yra tai, kad perėjimui prireiks šiek tiek laiko. Tai daugiau nei tikėtina, kad prie naujo įpročio priprasti gali prireikti savaitės ar mėnesio, nes vaikui šis pokytis gali būti gana sunkus. Tėvai turėtų suprasti iš karto, kad jiems prireiks laiko ir kantrybės – tai sėkmės raktas į bet kokio sėkmingo miego modelio pakeitimo. Kartais tėvai laukia, kol jų vaikas užmigs ir perneša jį į jo lovą. Tačiau, pabudęs vaikas vis tiek drums ramybę.

Pirmiausia galite pratinti prie vaiko lovelės, pastatę ją savo kambaryje. Jau tada vaikas pajus, kad šalia miega tėvai, jausis saugus. Kai kurie tėvai dienos metu migdo vaikus atskirame kambaryje. Tada jie gali palaipsniui pereiti prie atskiro miegojimo ir naktį.

Savarankiškas miegas taip pat gali būti pasiektas naudojant specialius metodus. Specialusis naktinis apšvietimas, istorijos prieš miegą ar mėgstami žaislai, kurie suteiks saugumo ir komforto jausmą. Toks perėjimas turi būti remiamas saugiais, taikiais ir ramiais metodais. Kartais maži papildomi dalykai, tokie kaip 30 minučių pasakojimo prieš miegą gali padėti vaikui atsipalaiduoti ir lengviau užmigti.

Vaikai, kurie labai nenoriai atsiskiria nuo tėvų lovos gali būti labiau motyvuoti jeigu atitinkamai juos paskatinsite. Tokie motyvaciniai dalykai gali būti graži pižama, knyga prieš miegą arba įdomūs savaitgalio pusryčiai.

Svarbu, kad tėvai šio proceso metu nepabrėžtų, kad vaikas yra baudžiamas arba yra nepageidaujamas. Vietoj to, turite jį įtikinti, kad visi svarbūs ir mylimi žmogučiai turi savo ypatingą vietą poilsiui. Tėvams reikia sutelkti dėmesį į ilgalaikius tikslus, turėti kantrybės ir būti nuosekliais bei tvirtais. Netrukus pasieksite norimų rezultatų ir visi galėsite mėgautis maloniu miegu.

Komentarai

Komentuoti