vaiko elgesys
Santykiai Vaikai

Vaiko elgesys

Siekis išvengti vaikų elgesio sutrikimų gali tapti sunkiu uždaviniu. Galima svarstyti daug aspektų, pavyzdžiui, kas tiksliai paveikia jaunimą jų amžiaus grupėje, taip pat svarbūs lyčių ir emociniai bruožai. Nereikia nė sakyti, jog tai tik ledkalnio viršūnė. Jeigu jums įdomu analizuoti savo vaiko augimą, atraskite patikimą būdą, kuris padės suprasti įvairius jo elgesio aspektus pagal amžių. Žinoma, tai nėra tobulas sprendimas, nes negalima vaikų lyginti vienus su kitais. Tačiau, bendras tendencijas visgi galima pastebėti.

Jūsų vaidmuo mažylio elgesiui itin didelis. Tėvai turėtų gana supratingai reaguoti į kiekvieną aplinkybę. Jūs turėtumėte vaiką bausti už blogą elgesį, bei skatinti už gerą. Taip pat tėvai turi laikytis griežtos disciplinos, kuri padės susidoroti su įvairiausiomis problemomis, skatinant ir baudžiant vaikus. Jeigu jūsų mažylio elgesys tikrai tinkamas jo amžiui, tuomet galite jį ignoruoti. Tačiau, pastebėjus, kad vaiko bjaurus elgesys peržengia visas ribas, reikia nedelsiant užkirsti tam kelią. Kai kurie tėvai nepalankiai vertina bausmes, nes tai asmeninis pasirinkimas ir gali būti įvairiai argumentuojamas. Dažnai, daug išmintingiau yra vaikui parodyti, kad teisingi pasirinkimai verti paskatos.

Viena iš geriausių priemonių, kurią galite naudoti bandydami visiškai suprasti vaiko elgesį, tai tiesiog jo stebėjimas. Panagrinėkite savo vaiką atidžiau, ką jis mėgsta, ko nemėgsta, nustatykite asmenybės tendencijas. Tyčia kurkite scenarijus, kurie padės jums suprasti ką galvoja ir jaučia vaikas, kaip jis į tai reaguoja. Štai kodėl kai kuriais atvejais rekomenduojama vengti fizinės drausmės, pavyzdžiui, pliaukštelėjus vaikui, jis gali nekartoti tokio elgesio tik dėl baimės jausmo. Tačiau, jei parodysite vaikui koks turėtų būti tinkamas elgesys, jis imsis veiksmų, kuriems pritaria tėvai, ir už kurios jis yra skatinamas.

Labai dažnai vaikai būna išrankūs maistui. Norėdami tinkamai su tuo kovoti į visą maisto gaminimo procesą įtraukite ir mažuosius pagalbininkus, leiskite jiems prie to prisidėti. Akivaizdu, kad svarbiausias jūsų tikslas – užtikrinti subalansuotą vaiko mitybą. Ieškokite naujų būdų, kaip kartu galėtumėte prisidėti prie maisto pateikimo.

Norėdami sužinoti daugiau informacijos apie vaiko elgesį prašykite gydytojo konsultacijos. Informacijos taip pat verta ieškoti knygose bei internetinėse svetainėse. Jūs tikrai rasite būdą kaip susikalbėti su savo vaiku, kad ir jis, ir jūs būtumėte laimingi.

Komentarai

Komentuoti