trys tėvams dažniausiai iškylantys klausimai
Santykiai Vaikai

Trys tėvams dažniausiai iškylantys klausimai

Ar esate kada uždavę sau klausimą: “kaip išspręsti sudėtingas situacijas susijusias su vaiku?“. Tai yra klausimas su kuriuo susiduria beveik visi tėvai. Jūs tikriausiai žinote, kad vyresni vaikai dažnai jaučia dėmesio trūkumą. Tikrai sunkus uždavinys yra viską atlikti taip, kad galiausiai visi liktų patenkinti. Juk jums ir taip užkrauta begalė darbų auginant vaiką, ypač jei dar ne vieną.

Kaip ir daugeliis tėvų, jūs tikriausiai ieškote įvairių būdų bendradarbiauti su vaiku. Ar jums tai puikiai pažįstama? Tėvai dažnai klausia „Kaip spręsti šias problemas“? Tačiau, jie negali to perprasti, nes visi vaikai unikalūs, nors jiems ir būtų taikytinos bendros tendencijos. Tiesiog, dauguma atsakymų ateina su patirtimi.

Kai kurių tėvų auklėjimo metodai yra tarsi menas. Tokie žmonės santykius grindžia supratingumu ir dalinasi su vaiku emociniais išgyvenimais. Tai efektyvus pasirinkimas norintiems sukurti sveikus santykius su vaiku, kurių natūraliai pasieksite bendravimu. Jūs turėsite daugiau laisvės ir asmeninio laiko.

Taigi, ką galite padaryti, kad jūsų auklėjimo menas būtų veiksmingesnis? Čia aptariami 3 svarbiausi klausimai, padėsiantys sukurti emocinį ryšį su savo vaiku:

1. Kokias emocijas tėvai išgyvena konkrečioje situacijoje?

Kai nutinka koks nors įvykis dauguma tėvų apie tai nemąsto logiškai, jie tiesiog praranda savitvardą. Auklėjant vaikus geriau nerodyti neigiamų emocijų.

2. Kokias emocijas išgyvena vaikas konkrečioje situacijoje?

Jūsų vaiko elgesys ir pasirinkimai dažniausiai pagrįsti emociniais aspektais. Vaikai daugumą sprendimų priima remdamiesi emocijomis paremtais išgyvenimais. Kai jūs geriau suprasite savo vaiko emocinę patirtį, visada žinosite kaip reaguoti į konkrečias situacijas.

3. Kokius rezultatus atneša tėvų ir vaikų emocijų sąveika?

Labai svarbu susitelkti ties šiuo klausimu. Tik išsiaiškinę jūs žinosite ką daryti toliau. Atsakymas padės jums geriau pasirinkti sprendimus, kurie labiau tiks ir jūsų vaikui. Būsite mažiau reaktyvus ir nekantrus.

Dėmesys emociniams veiksniams padės išspręsti jūsų vaiko auklėjimo problemas.

Jei tai skamba sudėtingai, nenusiminkite tai juk paprasta, svarbiausia emocinė pusiausvyra tarp jūsų ir vaiko santykių. Pradžiai sąžiningai atsakykite sau į šiuos 3 klausimus. Tuomet jūs patirsite dar daugiau džiaugsmo kartu su savo vaiku.

Komentarai

Komentuoti