teigiama vaikų disciplina
Santykiai Vaikai

Teigiama disciplina

Jei jums kyla problemų su savo vaikais, sprendimas gali būti teigiamos disciplinos taikymas. Jei jūs dar nežinote ką tai reiškia, tuomet šis straipsnis kaip tik jums!

Ar žinote, kad daugelis šiuolaikinių vaikų elgesio specialistų ir terapeutų mano, jog bet kokios rūšies drausmės yra neveiksmingos?Teigiama vaikų disciplina ne visuomet apima tik drausmines priemones. Priešingai, siūloma dažniau taikyti paskatinimus. Apibrėžę žodį „drausmė“ gausime aiškią idėją.

Trys pagrindinai teigiamos vaikų disciplinos apibrėžimai:
1. Veikite pagal taisykles.
2. Kurkite schemą, kuri pagerina vaiko įgūdžius.
3. Vietoj bausmės kartu su vaiku ištaisykite klaidą ir iš to pasimokykite.

Pirmieji du teiginiai savaime suprantami. Tačiau, trečiasis dažnai priklauso nuo to ką galvoja tėvai. Bausmės atlikimas skamba tarsi žiaurus elgesys su gyvūnais. Viena iš problemų yra ta, kad griežtos bausmės veda tik prie dar blogesnio elgesio.

Ar įmanoma būtų tik skatinti, o ne bausti? Dauguma tėvų taip nemano. Galbūt jūs esate jauni tėvai su mažu neklaužada vaiku arba jūsų vaikai jau vyresnio amžiaus, gudresni ir prisidaro bėdų. Bet kuriuo atveju, jums reikės daug daugiau tolerancijos, kol pereisite prie „minkštesnių“ metodų taikymo.

Ar kada įsivaizdavote, kad jums nereikės niekada rėkti ant savo vaikų ir taip pasieksite geresnių rezultatų? Jeigu mama ir tėtis elgsis kaip policininkai, tai dar labiau įtakos nepaklusnų elgesį. Be to, mūsų šūkavimas ir rėkimas gali sukelti vaikams baimę ir stresą.

Kaip ir dauguma tėvų, jūs bent retkarčiais linkę naudoti griežtą discipliną. Taip yra todėl, kad auklėjimas visais laikas buvo gana sudėtingas darbas. Taigi, kaip priversti vaikus laikytis tvarkos? Tėvai privalo bendrauti su vaikais! Gyvenkite kartu pagal susikurtas taisykles.

Žinoma, nelengva to laikytis. Tačiau, turite stengtis su vaiku elgtis gražiai ir kantriai. Disciplina privaloma nuo pat gimimo, nes kuo toliau tuo sunkiau bus pakeisti augančio vaiko elgesį. Jūs galite įvaldyti teigiamą discipliną. Tiesiog nuolat judėkite į priekį!

Įsivaizduokite, kiek daug galima pasiekti naudojant meilę ir supratimą, bei skiriant vaikui pakankamai dėmesio.

Komentarai

Komentuoti