streso poveikis kūdikiui
Sveikata Vaikai

Streso poveikis kūdikiui

Stresas nėštumo metu. Tai gali atrodyti visiškai neįmanomas atvejis, juk dažniausiai moteris turėtų būti laiminga sužinojus, kad taps mama. Kai pirmą kartą pastojate galite susilaukti pačių įvairiausių emocijų. Tuo pačiu metu jūs galite jaustis išsigandusi, laiminga, susijaudinusi ir kt. Kokią įtaką stresas gali turėti kūdikiui?

Mokslininkai įrodė, kad blogos emocijos neigiamai įtakoja kūdikį. Todėl jūs privalote padaryti viską, kad nėštumo metu patirtumėte kuo mažiau streso. Kartais normalu būti blogos nuotaikos, bet nuolatinė bloga nuotaika, mintys ir santykiai gali turėti ilgalaikių padarinių jūsų kūdikiui.

Mokslininkai taip pat įrodė, kad stresas nėštumo metu gali pridaryti jūsų mažyliui daugiau problemų, kurios pasireikš vėlesniame gyvenime. Stresas taip pat yra susijęs su kūdikio elgsena ir sumažėjusiu svoriu. Vien jau tai, kad stresas sumažina kūdikio imuninę sistemą, turėtų jus paskatinti bet kokiu būdu laikytis atokiau nuo rūpesčių.

Tokios būsenos reikėtų itin vengti, nes kūdikis paprastai jaučia visas jūsų mintis ir jausmus, kuriuose jūs išgyvenate. Žinoma, jums gali būti sunku gyventi be visiško streso. Svarbiausia mokėti su juo kovoti ar jį nuslopinti, tai padėti gali jūsų mėgstama veikla, kuri jus ramina ir suteikia gerą nuotaiką. Žemiau pateikiami du geri pasirinkimai, norinčioms pašalinti stresą:

1. Mankšta. Tikriausiai dauguma iš jūsų pamanys, kad toks pasirinkimas tikrai ne jums, nes kai būnate blogos nuotaikos, pavargusi, įsitempusi nenorite nieko daryti. Bet tokiu atveju, šis pasirinkimas kaip tik jums. Pratimai gali padėti išlaisvinti endorfinus, kurie suteiks daugiau energijos ir atitolins stresą.

2. Meditacija. Meditacija yra tikrai geras būdas palengvinti stresą. Tinkama meditacija padės jums ramiai jaustis nėštumo metu bei mėgautis nuostabia nuotaika. Taigi, būtinai pasidomėkite šiuo užsiėmimu, informacijos galite paieškoti internete ar įsigyti meditacijos kompaktinį diską.

Tikimės, kad šie patarimai padės jums išvengti ar bent jau sumažinti stresą. Sėkmės jums mėgaujantis savo nėštumu!

Komentarai

Komentuoti