patys dažniausi nėštumo simptomai
Nėštumas Sveikata

Patys dažniausi nėštumo simptomai

Labai svarbu, kad poros žinotų labiausiai paplitusius požymius ir simptomus, nes taip greičiau sužinos apie nėštumą. Jei iškilo įtarimas, pasitikslinimui rekomenduojamas nėštumo testas. Sulaukus teigiamų rezultatų iškart apsilankykite pas gydytoją. Nuo pat pirmos nėštumo minutės turite atidžiai savimi rūpintis: tinkamai subalansuota mityba ir ankstyvoji nėščiųjų priežiūra suteiks jūsų kūdikiui sveikiausią gyvenimo pradžią.

Štai būdingiausi nėštumo simptomai:

Potraukis maistui

Šis simptomas nėra neįprastas, dažnai nėštumo pradžioje moterims malonūs kvapai tampa šlykščiais ir slegiančiais. Tai labai tipiška ankstyvuoju laikotarpiu. Maisto pokyčiai taip pat gali svyruoti ir visu nėštumo periodu.

Jautri uoslė

Nėščios moterys paprastai labai gerai užuodžia visus nemalonius kvapus, kurie sukelia rūpesčių nėštumo pradžioje.

Baimė

Tai vienas iš labiausiai paplitusių simptomų. Sunku prisitaikyti prie fizinių pakitimų, susiduriama su progesterono padidėjimu. Dėl šių priežasčių moterys gali labiau nuvargti, atsirasti nerimas, kuris dar labiau padidės antrojo trimestro metu.

Krūtų padidėjimas

Krūtų patinimas kaip ir gerklės, nėštumo metu gana tikėtinas. Dėl krūtų padidėjimo gali būti jaučiamas diskomfortas, nes jos žymiai labiau padidės nei prieš menstruacijas. Jos taps labai jautrios, ypač maudantis duše arba rengiantis. Iškart po pirmojo nėštumo trimestro skausmas tikrai turėtų gerokai sumažėti, nes tada jūsų kūnas prisitaikys prie naujų hormonų lygio. Tai yra vienas iš labiausiai akivaizdžių ir ankstyvų nėštumo požymių.

Dažnas šlapinimasis

Šis nėštumo požymis atsiranda ne anksčiau kaip per dvi savaites po apvaisinimo. Nėštumo metu kraujo ir kitų skysčių kiekis visame kūne sparčiai didėja ir jūsų inkstai turi daugiau darbo nei įprastai. Viso to pasekmė – didesnio skysčių kiekio patekimas į šlapimo pūslę. Kai kurios moterys susiduria su žymiai dažnesniu šlapinimusi, net maždaug nuo 7-12 dienų iškart pakilus temperatūrai. Tai dažniausiai išlieka visą nėštumą, nes jūsų kūdikis auga ir daro vis didesnį spaudimą šlapimo pūslei.

Nuotaikų kaitos svyravimai: pyktis, liūdesys ar džiaugsmas be jokios priežasties.

Svaigulys

Kai esate nėščia galite jausti galvos svaigimą ar net kartais nualpti. Tai dažniausiai yra ketvirto nėštumo mėnesio problema. Svaigulio jausmas iš tiesų yra gimdos patinimo rezultatas, nes suspaustos kojų arterijos sumažina kraujospūdį.

Komentarai

Komentuoti