patarimai tėvams auginantiems mažus vaikus
Sveikata Vaikai

Patarimai tėvams auginantiems mažus vaikus

Užauginti laimingus vaikus tampa tikrai nelengva užduotimi kuomet reikia jiems išugdyti nuolatinį supratimą ir drausmę. Šiame straipsnyje pateikiami vaikų auginimo patarimai, kurie padės jums susidoroti su įvairaus tipo problemomis.

Pirmiausia, įsitikinkite ar tikrai nepakenks vaikui namuose laikomas augintinis. Labai dažnai įvyksta pačių netikėčiausių situacijų, kurių metu nukenčia vaikai.

Gerai apsidairykite namų aplinkoje, ar nėra lengvai pasiekiamų daiktų, kurie taip pat pavojingi jūsų mažyliui? Nepamirškite, kad maži vaikai viską dedasi į burną. Todėl, venkite smulkių detalių, kuriomis jis gali užspringti, geriau laikykite jas nepasiekiamose vietose.

Visi elektros objektai taip pat privalo būti izoliuoti. Tokie daiktai kaip, pavyzdžiui, nuotolinio valdymo pultas turi būti padėti vaikams nepasiekiamoje vietoje. Priešingu atveju, mažas vaikas gali žaisti su juo, o iškritusias baterijas įsidėti į burną. Be to, saugokite juos nuo daiktų su maitinimo laidais, nes nelaimingi atsitikimai su elektra gali baigtis didele nelaime ar net mirtimi. Pravartu įsigyti nebrangius plastikinius kamščius, kuriuos lengva pritaikyti, taip apsaugant vaikus nuo noro kišti metalinius daiktus į elektros lizdą.

Virtuvė vėlgi, ne visada saugi vieta vaikams. Pavojingus daiktus laikykite jiems neprieinamose vietose. Turėkite omenyje, kad maži vaikai pasižymi aukštu intelektu, tad jie gali išgalvoti įvairius būdus kaip pasiekti geidžiamą daiktą. Nepalikite daiktų, tokių kaip plastiko plėvelė, stalo įrankiai arba kiti kepimo įrankiai legvai pasiekiamose vietose.

Gaminant maistą būkite ypatingai  atsargūs ir nepalikite vaikų virtuvėje be priežiūros. Kasmet pasitaiko daug nudegimų prisilietus prie karštų puodų ar keptuvių rankenų. Juk jūs nenorite, kad jūsų vaikas apsipiltų verdančiu vandeniu. Tokių nelaimingų atsitikimų tikrai galima išvengti.

Lauke atip pat gali kilti pavojus. Kiekvienais metais daugybė vaikų žūva dėl nelaimingų atsitikimų baseine ar dėl kitų nelaimių ištikusių lauke. Šių problemų galima išvengti imantis prevencinių priemonių. Pavyzdžiui, nepalikite mažų vaikų be priežiūros. Geriausia kiemo vartus laikyti užrakintus, būtina ir baseino apsauga. Stebėdami mažylius jūs turite būti budrūs! Jeigu praleidžiate daug laiko baseine mokykite savo mažą vaiką plaukti. Tiek jūs, tiek jūsų mažametis vaikas taip pat gali lankyti plaukimo kursus.

Vienintelis būdas nustatyti visus pavojus namuose, tai pasistengti mąstyti kaip vaikai. Pažvelkite į aplinką iš jų perspektyvos ir apsvarstykite visas galimybes. Juk jūsų atžalos saugumas ir gerovė priklauso nuo jūsų.

Komentarai

Komentuoti