patarimai, padėsiantys gerai išsimiegoti
Nėštumas Sveikata

Patarimai, padėsiantys gerai išsimiegoti

Nėščios moterys turėtų daugiau valandų miegoti ir ilsėtis, siekiant atstatyti naujas kūno ląstelės. Tačiau hormoniniai pokyčiai ir nėštumo nepatogumai įtakoja kokybišką būsimos mamos poilsį. Pokyčiai kiekvieno nėštumo trimestrą taip pat sukelia nepatogumus ir trikdo miegą.

Per pirmąjį nėštumo trimestrą moteriai tenka nubusti naktį dėl dažno šlapinimosi. Tai sukelia nėštumo hormonai, žmogaus chorioninis gonadotropinas, kurie prisideda prie reguliaraus šlapinimosi. Dėl to būsimos mamos dienos metu jaučia padidėjusį mieguistumą.

Per antrąjį nėštumo trimestrą moteris jau miega geriau. Taip iš dalies nutinka dėl to, kad organizmas šiek tiek prisitaiko prie nėštumo poreikių. Net tokiu atveju, emocinis stresas nėštumo metu dar gali paveikti miego kokybę.

Geros kokybės miegas viso paskutinio nėštumo trimestrą gali būti tikras iššūkis būsimai mamai. Augantis pilvas sukelia nepatogumų, pavyzdžiui, rėmens, mėšlungio ir kvėpavimo problemas. Dažnas šlapinimasis sutrikdo miegą, nes plečiasi gimdos spaudimas šlapimo pūslėje.

Tačiau yra būdų, skatinančių gerą miegą. Geriamojo pieno stiklinė vos prieš miegą bus labai naudinga. Pienas yra amino rūgšties triptofanas, kuris skatina miegą. Jums taip pat gali padėti tam tikri maisto produktai, kuriuos turite įtraukti į savo mitybos racioną. Tai apima tunus, otus, artišokus, šparagus, bulves, moliūgus, kiaušinius, avižas, avokadus, abrikosus, bananus, riešutus ir migdolus. Maisto produktai, kuriuose gausu angliavandenių, pavyzdžiui duona ir krekeriai taip pat pagerina miego kokybę. Taip pat padeda lengvi užkandžiai prieš miegą, bet sunkus valgis tokiu metu nerekomenduojamas.

Atlikta nemažai tyrimų, norint pagrįsti kofeino poveikį nėščiąjai. Mažas kiekis kofeino nepakenks jūsų vaikui. Tačiau sukelti miego trukdžius jis visgi gali. Todėl stenkitės vengti kavos ir kitų produktų, kurių sudėtyje yra kofeino.

Pratimai taip pat skatina bendrą sveikatos gerovę. Tinka specialios kasdienės treniruotės nėščioms moterims. Tai gali būti lengva mankšta, kuri nesudaro rizikos nėštumui. Pasitarkite su gydytoju dėl savo apribojimų, siekiant sumažinti komplikacijų tikimybę. Reguliariai atliekami pratimai padeda geram miegui.

Poilsis tikrai naudingas, nes jis nuramina protą ir atpalaiduoja jūsų raumenis. Tokie metodai kaip joga, tempimo ir gilaus kvėpavimo pratimai taip pat prisideda prie kokybiško miego. Turite pasirinkti aplinką, kuri būtent jūsų miegui būtų tinkamiausia. Atsigulus venkite televizoriaus žiūrėjimo.

Kai jūsų viduje auga kūdikis, bus sunkiau rasti patogią padėtį miego metu. Rekomenduojama miegoti ant kairiojo šono, nes tokiu būdu leidžiama optimaliai judėti kraujui ir deguoniui su vaiku. Žinoma, norėdamos pakeisti poziciją, galite miegoti ir ant dešiniojo šono ar ant nugaros. Taip pat naudinga naudoti pagalvėlės tarp kojų, nes jos paremia apatinę nugaros dalį.

Miegas yra svarbus aspektas siekiant išlaikyti sveiką kūdikį. Jei šie patarimai jums nepadeda, pasikonsultuokite su gydytoju.

Komentarai

Komentuoti