patarimai auginant 3 – 6 mėnesių kūdikį
Santykiai Vaikai

Patarimai auginant 3 – 6 mėnesių kūdikį

Tėvystė vienu metu yra vienas iš džiaugsmingiausių, bet ir iš sunkiausių darbų. Tėvai gali stebėti kaip vaikas auga jų akyse ir tampa vis kitokiu asmeniu. Daugeliui, iš labiausiai įsimintinų tėvystės laikotarpių yra 3 – 6 kūdikio gyvenimo mėnesiai. Štai keletas patarimų tėvams auginantiems 3 – 6 mėnesių kūdikius, kurie palengvins šį etapą.

Šiuo laikotarpiu kūdikis labai aktyviai vystosi ir gerina motorinius įgūdžius, siekia barškučių. Vienas iš būdų mėgautis kūdikio augimo akimirkomis paguldyti jį ant nugaros ir leisti laisvai judėti. Tai puikus būdas rūpintis kūdikiu švelniais gestais, bei šnabždėti jam į ausį arba bučiuoti skruostus. Be to, jūs galite padėti savo kūdikiui atsistoti iš sėdėjimo padėties. Tai suteiks jūsų vaikui daugiau jėgų ir kojų pusiausvyros. Kita maloni veikla tiek jums, tiek jūsų kūdikiui būtų leisti jam stovėti laikant už rankų. Padėkite jam šoktelėti, mėgaukitės šypsenomis ir kikenimais.

Šiame laikotarpyje jūsų kūdikis linkęs įpasigauti mikrobų ir bakterijų. Taigi, prieš paduodant jam kokį nors žaislą užtikrinkite, kad jis švarus. Be to, neduokite jam mažų detalių, nes jas gali praryti. Taip pat rekomenduojama savo kūdikį žindyti. Jis ne tik sumažins jūsų susikaupusį pieną, tuo pačiu padidės jo atsparumas įvairioms ligoms.

Šiame amžiuje turite reguliariai lankytis pas pediatrą, kuris stebės jūsų kūdikio daromą pažangą. Niekada nesidrovėkite užduoti jam įvairių klausimų apie vaiko auginimą. Jūsų vaiko miegojimo įpročiai ir mityba turėtų būti jūsų prioritetai. Jūsų vaiko miegas šiuo laikotarpiu nėra nuspėjamas. Dažniausiai jie miega apie 16 valandų per parą.

Jūsų kūdikis gali tapti labai aktyvus, todėl visada būkite atsargūs. Stenkitės vengti pavojingų vietų. Jūs taip pat turėtumėte jį apsaugoti nuo aštrių kampų.

Nors yra begalė vaikų auklėjimo metodų tikimės, kad šis straipsnis jums padės. Galų gale, jūs laikui bėgant išmoksite daugybės dalykų.

Komentarai

Komentuoti