paauglės nėštumas
Santykiai Vaikai

Paauglės nėštumas

Paauglėms nustatyti nėštumą svarbu kuo greičiau, nes emociškai joms tai gali būti per sunku. Paauglių nėštumo statistika pateikia tokius faktus, kad JAV paauglėms gimusiems kūdikiams padidėja  rizika nepabaigti mokyklos, susirgti fizinėmis ar psichinėmis ligomis.

Kai vaikui sukanka 13 metų tėvai turėtų pradėti aktyviai domėtis jų mintimis susijusiomis su lytiniais santykiais ir gebėti padėti. Nors tai iš pradžių gali būti nemalonu abiems pusėms, tačiau pastangos atsipirks, nes švietimas ir žinios yra geriausias būdas užkirsti kelią paauglių nėštumui.

Šiais laikais žmonės tampa platesnių pažiūrų. Tik dažniausiai jie akivaizdžiai nesuvokia, kad jų sūnūs ir dukros gali turėti nesaugių lytinių santykių. Žinoma, savaime suprantama, kad seksui nepilnamečiai tikrai dar yra per jauni. Tačiau, žmonės negali kaltinti jų po laiko ir sakyti, kad nėštumas yra blogis! Užtenka pažvelgti į šiandienos televiziją, seksualinių santykių tarp paauglių kaip ir nėštumo pasitaiko visur.

Paauglių nėštumas – tai problema, kuri pasireiškia visose rasėse, etninėse grupėse bei visose socialinėse ir ekonominėse klasėse. Pasak duomenų, paauglių gimdymas per pastaruosius pora metų labai išaugo. Tiek Amerikos indėnų moterys, tiek Kaukazo ar Ispanijos moterų tarpepastebimas ženklus paauglių nėštumo skaičiaus padidėjimas. Šiai grupei priskiriamos paauglės ir  moterys 15-19 metų amžiaus. Taip pat nustatyta, kad nėštumą paauglių tarpe sąlygoja ne vienas veiksnys.

Nėštumas paaugliams suteikia pačių įvairiausių emocijų. Kai kurie nenori, kad jų kūdikiai išvystų pasaulį. Dalis iš jų jaučiasi kalti ir sunerimę, o dar kiti mano, kad jie nori kūdikio, tačiau nežino kaip tokiu atveju elgtis. Tuo metu dažnai pasireiškia depresija.

Stresas sukelia didelių sveikatos pavojų ne tik paauglių kūnui ir protui, bet ir jų kūdikiams. Tai didelis smūgis jaunai moteriai, kuri dar nėra pasiruošusi tapti mama. Jų kūno hormonai paprastai labai neigiamai reaguoja į tai kas vyksta viduje. Dėl šios priežasties vaisiui tampa daug sunkiau vystytis. Širdis greičiau nei įprastai suteikia maistines medžiagas vaisiaus augimui, o padidėjęs progesterono kiekis sukelia mieguistumą.

Nors paauglių nėštumas pasireiškia daugelyje išsivysčiusių šalių, tačiau pirmauja tam tikros etninės grupės.

Komentarai

Komentuoti