Nėštumas atneša dramatiškų pokyčių moters organizme. Nors kai kurios moterys laimingos, nėštumo metu tiesiog švyti, daugeliui moterų besikeičianti jų išvaizda visai nesuteikia džiaugsmo. Tai paaiškinama tuo, jog hormonų veikla nėštumo metu gali skirtingai paveikti odą, vienoms suteikti švytėjimo, kitoms deja tam tikrų komplikacijų.
Šiuo metu vienas iš odos išdavikų, kad moteris laukiasi yra spuogai. Labiausiai jie paplinta netoli burnos ir smakro visą nėštumo laikotarpį. Tai tęsis, kol gims kūdikis jei nieko nebus daroma. Nepaisant to, nėščios moterys turėtų būti labai atsargios naudodamos odos priežiūros produktus. Produktai sudaryti iš salicilo rūgšties, benzoilperoksido ir bet kokių retinoidų turėtų būti vengiami. Nėščioms moterims tinkami saugūs produktai, kurių sudėtyje yra glikolio rūgšties arba alfa hidroksilų rūgštys. Jei šios priemonės nepadeda, būtinai pasikonsultuokite su dermatologu, kuris patars jums kokius rinktis nekenksmingus kūdikiui preparatus. Drąsiai naudokite aliejaus kontrolės lakštus, nes jie padeda pašalinti odos riebalų perteklių.
Hormonų pokyčiai nėštumo metu gali sukelti tamsias pigmentines odos dėmes ant veido. Pasak Amerikos dermatologų, moterims su tamsesnėmis blakstienomis ir tamsiais plaukais yra didesnė rizika susilaukti pigmentinių dėmių. Tokios dėmės atsiranda ir ant šlaunų ar pilvo srityje. Nuo šių dėmių nėra gydymo, tačiau buvimas saulėje jas gali tik išryškinti. Geriausia būtų tinkamai apsisaugoti nuo žalingų saulės spindulių. Tačiau, jokiu būdu nenaudokite apsauginių kremų nepasitarusios su gydytoju.
Dar vienas bendras nėštumo požymis susijęs su odos diskomfortu yra niežtinti dilgėlinė. Atsiranda raudonos dėmės, jos dažniausiai pasitaiko ant krūtinės, šlaunų ir užpakalio. Nors tai išnyks po vaiko gimimo, kolkas sukels nepatogumus. Pabandykite naudoti audeklo skiautę sumirkyta šiltame piene, taip palengvinsite šią problemą. Jeigu tai nuolat kartojasi pasikonsultuokite su savo gydytoju.
Moterys taip pat atsiranda strijų. Nors strijos gali būti paveldimos, tačiau pasirinkus tam tikras priemones sustabdysite jų atsiradimą. Svarbiausia išlaikyti savo kūno svorio padidėjimą neviršijant normų.
Žinoma, nėštumas sukelia daug pokyčių moters organizme, tačiau po gimdymo jie dažniausiai dingsta. Jei jums šie pokyčiai vis dėlto trukdo gerai jaustis imkitės atitinkamų veiksmų.
Komentarai