nėštumas ir narkotikai
Nėštumas Sveikata

Nėštumas ir narkotikai

Suprantama, kad žmonės, kurie kovoja su narkomanija sunerimsta, kai sužino, kad besilaukianti moteris tampa priklausoma nuo narkotikų ar alkoholio. Tiktai nedaugelis supranta, kad nėštumas negali pagydyti ar sustabdyti sunkias ligas, kaip vėžys, taip ir nėščia moterį yra sunku atpratinti nuo priklausomybės narkotikams ar alkoholiui.

Narkotikai yra priklausomybė ir susijusi su nervų ligomis. Žmones, kurie yra įniksta į šį liūną nekontroliuoja savo poelgių ir negali laisvai atsisakyti šio įpročio. Pagal atliktus tyrimus 1992 m. daugiau nei penki procentai moterų, kurios laukėsi vaikelio vartojo narkotikus. Skaičiais tai gali būti maždaug apie 250000 nėščių moterų. Vieni mano, kad tai yra nesąmonė ir šie skaičiai yra išpūsti, tačiau liūdna yra tai, kad kas metai vis daugiau žmonių tampa priklausomi nuo narkotikų ar alkoholio. Šaunu, kad aplinkui galima rasti daug informacijos, kaip tai kenkia, tačiau tik tiek. Reikia ne tik šviesti ir aiškinti, bet ir paremti bei padėti tokioms moterims ir žmonėms. Moteris, kuri yra nėščia ir vartoja narkotikus ar alkoholinius gėrimus, stumia savo negimusi kūdikį į rimtą pavojų. Vaikas gali gimti su anomalijomis, blogai išsivystęs bei turėti fizine ar protine negalia.

Negimusiam vaikeliui sveikatai keliamas be galo didelis pavojus. Kyla pavojus infekciniu ligų, tokių kaip pūslelinė, sifilis, ŽIV ir kitų infekcijų, kas gali turėti mirtinų pasekmių vaisiui ir mamai.

Marihuana. Vartodamos šį narkotiką moterys gali pakenkti kūdikiui, gali prasidėti priešlaikinis gimdymas, arba vaikas gimti per mažo svorio.

Heroinas. Tai ypač pavojingas narkotikas nėščioms moterims. Didelė rizika, kad vaikas gims per anksti arba gali įvykti persileidimas. Gali atsitikti ir taip, kad vaikas gali gimti jau su priklausomybe nuo heroino. Vaikas gali gimti mažo svorio, gali būti plaučių sutrikimai, širdies problemos ar ilgalaikės sveikatos problemos.

Kokainas. Tai pats populiariausias narkotikas tarp nėščių moterų. Jo vartojimas gali sukelti priešlaikini gimdymą, gali gimti negyvas vaisius, vaikai gali gimti su cerebriniu paralyžiumi, su protiniu atsilikimu.

Moteris turi labai apgalvoti pabandyti jai narkotiku ar ne. Narkomanija yra lengvai gydoma tik reikia moteriai pačiai to panorėti.

Komentarai

Komentuoti