nėščiųjų nugaros skausmai
Nėštumas Sveikata

Nėščiųjų nugaros skausmai

Nemažai nėščių moterų patiria tam tikras natūralias kančias. Dažnai jaučiami nugaros skausmai, kurie gali dirginti. Kita vertus, tokiu atveju jums svarbiausia sustiprinti nugaros raumenis. Tam skirtos yra kelios treniruočių rūšys.

Nėštumo metu sukeliami nugaros skausmai

Šiuo metu atsiranda nugaros skausmai dėl staigių ekstremalių sąlygų jūsų kūnui. Pagrindinės tokių skausmų priežastys: hormonų pokyčiai, sąnariai tampa labiau pažeidžiami. Kūno svorio padidėjimas taip pat sukelia nugaros skausmus.

Geriausias vaistas nuo nugaros skausmų – mankšta. Vien tinkamo poilsio nėštumo metu nepakanka. Galite valdyti nugaros skausmus naudodamos lengvą judėjimą. Fiziniai pratimai nėštumo metu apima lengvus tempimo pratimus, kurių dėka sumažinama raumenų įtampą ir spazmai. Gerai subalansuotas tvarkaraštis paprastai apima kardio treniruotes kartu su tam tikro lankstumo ir jėgos pratimais.

Tinkamai parinkti ir atliekami pratimai ne tik sumažins nugaros skausmus, bet ir suteiks jums energijos. Būsimoms mamoms tai ypač aktualu, norint mėgautis nėštumu.

Taip pat rekomenduojama naudoti drungną dušą plius trumpą penkių minučių vaikščiojimą pėsčiomis, tai galėtų padėti atpalaiduoti raumenis. Tam tikrus judėjimo pratimus atlikite per 2-3 minutes. Šie fiziniai pratimai tikriausiai sustiprins nugaros, pilvo ir sėdmenų raumenis. Širdies ir kraujagyslių treniruotės kasdien, pavyzdžiui, plaukimas, bėgiojimas gali padidinti pulsą ir taip padidinti ištvermę. Vaikščiojimas vandenyje labai rekomenduojamas nėštumo metu, nes padeda sumažinti nugaros skausmus. Diena iš dienos per dešimt minučių kasdieninį sportą jausitės daug geriau. Jūs ne tik jausitės sveika, bet išvengsite nugaros skausmų ir galėsite mėgautis nėštumu.

Lengva mankšta padės ne tik gerai jaustis, bet ir išvengti spazmų. Nugaros raumenų grupė dažniausiai atsakinga ir už kitus raumenis, tokius kaip pilvo sėdmenų ir klubų. Nugaros raumenis privaloma stiprinti. Kai kuriuos pratimus nėščioms atlikti gali būti keblu, todėl rinkitės tik nėščiosioms skirtus pratimus. Nėštumo metu treniruotės turėtų visada būti atliekamos pagal ekspertų rekomendacijas, o dar geriau su jų priežiūra.

Komentarai

Komentuoti