mokykite vaiką higienos įpročių
Santykiai Vaikai

Mokykite vaiką higienos įpročių

Kai jūsų vaikas pradeda vaikščioti jis vis labiau ir labiau artėja prie nepriklausomybės. Nuo pat lopšelio ir ikimokyklinio amžiaus turite stengtis įdiegti sveikos mitybos įpročius ir tinkamas higienos normas.

Jūsų vaikas daug lengviau išmoks savimi pasirūpinti stebėdamas jus arba vyresniuosius brolius bei seseris. Parodykite gerą pavyzdį atidžiai rūpindamiesi savimi, tinkamai save prižiūrėkite ir mokykite vaiką visų subtilybių. Aptarkite mikrobus ir jų vaidmenį sukeliant ligas ir pasikalbėkite su savo vaiku apie tai kaip galima užkirsti kelią bakterijoms.

Kaip mes visi žinome, bakterijoms užkirsti kelią geriausia – reguliariai plaunat rankas. Priminkite mažylui plauti rankas pažaidus lauke, pasinaudojus tualetu ir prieš valgį. Taip pat skatinkite jį plautis rankas kai jis kosti ar čiaudi arba žaidžia su gyvūnais. Rankas plaukite su šiltu vandeniu ir švelniu muilu. Dvidešimt sekundžių trinkite rankas, nepamirškite tarpupirščių. To dažniausiai pakanka norint atsikratyti bet mikrobų. Tam, kad būtų liksmiau, rankų plovimo metu galite dainuoti trumpą dainelę.

Kai vaikai nuo pat mažens mokomi laikytis švaros, labiau tikėtina, kad tokiu būdu jie įgys geros higienos įpročius.

Dauguma kūdikių ir ikimokyklinio amžiaus vaikų vonios pursluose mėgsta pažaisti. Vonios žaislų kolekcija gali paversti vonią tikra linksmybių vieta. Žaidimų dėka mokindami vaiką kaip reikia nusiprausti visą kūną, tuo pačiu išmokykite ir kūno dalių pavadinimų. Žaidimai jam taip pat padės skirti dešinę nuo kairės. Duokite vaikui išsimuiluoti kempinę ir tegul jis rankiniais judesiais įtrina save.

Gera burnos higiena turi būti skatinami nuo pat mažens. Mokykite vaiką valytis savo dantis. Parodykite kaip laikyti dantų šepetėlį ir kaip užsidėti pastos. Daugelis mažų vaikų pernelyg skuba valytis dantis. Tokiu atveju, laikmačiu nustačius dvi ar tris minutes sukursite tinkamus įpročius.

Subalansuota mityba, pakankamas ir kokybiškas miegas taip pat yra svarbūs veiksniai gerai sveikatai ir higienai. kalbėkite su savo vaiku apie tai, kodėl šie dalykai yra svarbūs. Gero pavyzdžio rodymas vaikams, lygiai taip pat kaip ir daržovių valgymas ir mankšta, turėtų būti kasdienybės dalis. Stenkitės vaiką pratinti prie sveiko maisto. Sukurkite sąlygas kokybiškam miegui ir skatinkite mažiausiai 90 minučių per dieną trukmės fizinį aktyvumą.

Komentarai

Komentuoti