laisvalaikis gaminant
Santykiai Vaikai

Laisvalaikis gaminant

Kaip jūs praleidžiate savo laisvalaikį? Ar jūs žiūrite televizorių, klausotės muzikos, gaminate ar žaidžiate su savo vaikais? Kokius žaidimus žaidžiate? Kur praleidžiate daugiausia laiko namuose ar lauke? Kiekvienas iš mūsų turėtų mėgautis savo laisvu laiku su šeimos nariais, draugais ir užsiimti tokia veikla, kuri suteikia džiaugsmą, ramybę bei atitolina visus rūpesčius ir nerimą. Kai kurie mėgsta aktyvų sportą ar pasisėdėjimą su draugais. Jei jums patinka žaisti su vaikais, tai nuostabus laiko praleidimas. Kartais suaugusiems atrodo vaikiška ir juokinga praleisti laisvalaikį žaidžiant. Tai yra klaidinga nuomonė. Juk mes visi kažkada buvome vaikais ir kartais mums labai malonu stebėti juos žaidžiančius, tai kodėl gi neprisiminti vaikystės ir nepabūti kartu su savo vaikais? Jiems smagu leisti laiką kartu su tėvais. Pagalvokite patys, argi nemalonu žiemą pasimėtyti sniego gniūžtėmis ar nusileisti nuo kalno su rogutėmis? Argi ne smagu su vaikais pasivažinėti dviračiais ir nubėgti kartu išsimaudyti?

Maisto gaminimas irgi yra savotiškas laisvalaikio praleidimas. Jūs galite pademonstruoti savo kūrybiškumą ir leisti savo atžaloms kartu  pamėginti sukurti šedevrą. Nesvarbu, jog vaikas išsiteps skruostus ar drabužius, juk tai ne pasaulio pabaiga. Pažvelkite į viską iš kitos pusės, juk vaikas tokiu būdu mokosi ir jam tai teikia džiaugsmą. Gamindamos kartu su vaikais pačios mamos pajus daugiau džiaugsmo ir tos akimirkos taps nepakartojamos.

Dabartiniame amžiuje daug ką už mus padaro technika. Naudojantis virtuviniu kombainu be vargo pagaminami tortai ar sausainiai. Tačiau tai neteikia tokio pasitenkinimo kaip natūralumas. Prisiminus vaikystę, argi nesmagu būdavo sėdėti pas senelę ir išmušti sviesta, kai ji ruošdavo tešlą naminiam ragaišiui kepti arba minkyti kubiliuke duoną ir iš tešlos minkyti savo kepaliuką bei piešti ant jo įvairius ornamentus?

Turbūt kiekvienas prisimename laikus be kompiuterių, televizorių, kai viską mūsų mamos ar senelės darydavo pačios. Vakarais jos sėdėdavo prie stalo gerdavo arbatą ir pasakodavo įvairius nuotykius ar padavimus. Suteikime tokį džiaugsmą savo vaikams, ir pačios atitrūkime nuo kasdieninės rutinos.

Komentarai

Komentuoti