kūdikių smegenų pažeidimai
Sveikata Vaikai

Kūdikių smegenų pažeidimai

Yra du pagrindiniai smegenų žalos tipai: trauminis ir ne trauminis. Ne trauminis smegenų pažeidimas gali būti sukeliamas vidinių ir išorinių traumų. Sužaloti galima gimdymo metu ir paveikiant mechaniškai. Be to, vaikelis gali perimti smegenų pažeidimus ir genetiškai. Smegenų pažeidimai, kurie gali atsirasti iki gimdymo gali pakenkti vaiko vystymuisi, atsiranda įvairios anomalijos, infekcijos ar genetinės problemos.

Ne trauminiai smegenų pažeidimai gali būti navikai, įvairių ligų, kuriomis susirgo mama pasekmė ar narkotinių preparatų vartojimo rezultatas. Besivystančiam vaikui trūksta deguonies smegenims arba jos yra paveikiamos toksinų, pavyzdžiui, tokių kaip švinas ar anglies monoksidas. Trauminiais smegenų pažeidimai skaitomi, kada įvyksta įvairūs kritimai, buka jėgos trauma, nelaimingų atsitikimų ar išpuolių pasekmė. Smegenų traumas gali gauti ne tik mamos įsčiose esantys kūdikiai, bet ir vaikai bei suaugę.

Jei besilaukianti mama paveikiama insulto, vaikas paprastai nėra paveikiamas, tai yra nepasikeičia jo intelektinis pajėgumas. Nors jei mama būdama nėščia piktnaudžiauja narkotikai ir alkoholiu, kenkia savo vaikelio mąstymo įgūdžių vystymuisi. Pažeidžiamos smegenų sritys kurios atsakingos už judesius bei galimi protinei pažeidimai. Smegenys yra labai sudėtingas organas ir labai sunku pasakyti kiek jos gali būti pažeidžiamos, kol neatliekami reikiami tyrimai.

Galvos pažeidimai klasifikuojamos į lengvus, vidutinius ir sunkius. Kontūzija laikoma švelnia traumos forma. Kitos traumų klasifikacijos yra anomalijos, mechaniniai pažeidimai. Uždarojo ar įsiskverbusio tipo mechaniniai pažeidimai. Įsiskverbusiu pažeidimu laikoma, kai vaikelio kaukolė yra įskeliama ar praduriama ir pažeidžiamas kaukolės vidus. Kiti mechaniniai pažeidimai laikomi tokie, kai vaisius pažeidžiamas mechaniškai. Pavyzdžiui, besilaukianti mama pateko į avariją, krito ar kitaip susižalojo ir buvo pažeistas pilvas. Suaugęs gali gauti smegenų sutrenkimą kritęs ir užsigavęs galvą.

Nesvarbu ar traumos yra padarytos vaikeliui gimus ar ne, jos turi pasekmių. Vaikui pažeidžiami nervai, smegenų žievė ar kiti organai, jam tai kainuoja sveikatos pakitimus. Suaugęs žmogus gavęs smegenų sutrenkimą jaučia galvos skausmą, gali netekti sąmonės, pykinti ir vemti. Gali prarasti savo kūno koordinavimo balansą, svaigti galva bei prasidėti konvulsijos.

Komentarai

Komentuoti