koks maistas gali pakenkti jūsų kūdikiui
Sveikata Vaikai

Koks maistas gali pakenkti jūsų kūdikiui

Norint užauginti sveiką vaiką, turime pasirūpinti jo tinkama mityba. Moteris, besilaukdama vaikelio turėtų atitinkamai gerti šviežių sulčių, valgyti žalio maisto, gauti pagrindinių riebalų rūgščių, vaikščioti gryname ore, daugiau laiko skirti poilsiui.
Pradžioje kūdikiui gimus, maitinama mamos pienu arba specialiais mišinukais. Vėliau palaipsniui pratinama prie įvairių košelių ir kitokio maisto. Remiantis naujausiais moksliniais tyrimais, geriausia kūdikį pradėti maitinti kietu maistu, kai jam sueina 6 mėnesiai. Pakeitus motinos pieną kietu maistu, kūdikis bando jį spjauti. Jis intuityviai žino, kad tai kitokio pobūdžio maistas. Pirmomis maitinimo savaitėms reikėtų duoti ryžių, sumaišytų su įprastiniu kūdikio maistu. Trintų morkų, pastarnokų, bulvių, paprasto jogurto, sutrintų bananų, obuolių virtų, konservuotų vaisių.

Jokiu būdu į maistą nedėkite druskos, kadangi kūdikių inkstai dar nėra pilnai susiformavę. Taip pat nesaldinkite kūdikio maisto ir gėrimų. Cukrus gali pripratinti prie polinkio į saldumynus, sukelti dantukų kariesą. Medus dar vienas ingredientas, kurio nepatariama duoti vienerių metų nesulaukusiems vaikams. Meduje gali slypėti bakterijos, gaminančios žarnyne toksinus, ko pasekoje kūdikiui gresia rimti susirgimai, tokie kaip kūdikių botulizmas. Nevertėtų pamiršti, kad meduje yra irgi cukraus ir gali sukelti anksčiau minėtas problemas. Riešutų vaikams nerekomenduojama duoti iki 5 metų, nes yra didelė užspringimo tikimybė. Taip pat šiems produktams vaikas gali būti alergiškas.
Skirtingai nei karvės pienas, ožkos ir avies piene nėra svarbių vitaminų ir mineralų, būtinų kūdikių augimui ir vystymuisi. Tačiau karvių pieno irgi nederėtų duoti, nes yra per didelis kalcio ir baltymų kiekis.
Maisto produktai, kurių nederėtų duoti jaunesniems, negu 6 mėnesių kūdikiams:
• Kviečių miltai, spagečiai, ar kitos rūšies makaronai;
• Kiaušiniai;
• Žuvis ir jūros gėrybės;
• Citrusiniai vaisiai, įskaitant citrusinių vaisių sultis, pvz apelsinų sultis;
• Minkštas bei pasterizuotas sūris.
Įvairių gazuotų gėrimų, limonadų negalima duoti kūdikiams. Juose esanti rūgštis yra žalinga dantims. Dietiniuose gėrimuose bei becukriuose vaisvandeniuose yra daug dirbtinių saldiklių, netinkamų kūdikiams bei vaikams. Arbata gali sumažinti įsisavinamą geležies kiekį. Mineralizuotas vanduo yra prisotintas angliarūgšte, kuri gali pakenkti dantims.

Komentarai

Komentuoti