kirkšnies skausmas nėštumo metu
Nėštumas Sveikata

Kirkšnies skausmas nėštumo metu

Skausmas kirkšnyje arba gaktos srityje labai dažnas reiškinys, kurį sunku valdyti ir gydyti. Nėščiosioms tai ypatingai sunkus uždavinys.

Kas yra „symphysis pubis“?

Dubuo sudarytas iš 3 didelių kaulų – kryžkaulio ir dviejų klubo kaulų. Šie kaulai yra sujungti kietu ligamentiniu audiniu, kurio dėka įmanomas mažas lankstumas. Raištis, kuris jungia kaulus priekyje yra vadinamas „symphysis pubis“.

Niekas iš tikrųjų nežino, kas sukelia tokius skausmus, bet labiausiai tikėtina to priežastis – nėštumo hormonai. Nėštumo hormonai ir progesteronas susiję su dubens raiščiais suteikiant daug daugiau lankstumo, kad dubuo nėščiąjai galėtų atitinkamai atsiverti. Nors šis laisvumas yra būtinas, tačiau tai nereiškia, kad nėščios moters dubuo tampa nestabilus ir yra mažiau pajėgus teikti ortostatinę paramą didinant apkrovą.

„Symphysis pubis“ diskomfortas jaučiamas dėl dubens ir sąnarių pakitimų.

Kitos galimos priežastys: buvusių dubens traumų pasekmė, pakitęs nėštumo hormonų kiekis, ankstesnio daugiavaikio nėštumo arba didelio kūdikio gimimas.

Kaip žinoti ar susidūrėte su šia problema?

Jaučiate skausmus kirkšnio ar gaktos srityje? Jei ne, tada tai galėtų būti raundo raiščio skausmas. Jei taip, tai taip pat galėtų būti susiję su klubų, sėdmenų ir pilvo apačios skausmais. Ar vaikščiojant, įlipant ir išlipant iš automobilio, laipiojant laiptais ar bet kaip kitaip kilnojant kojas jaučiatės blogiau? Ar jūs linguojant išvengiate skausmo?

Jei visi aukščiau išvardinti atvejai jums pažįstami, tada tikėtina, kad turite šią problemą. Ką galite tokiu atveju padaryti?

Venkite visų pozicijų ir veiklos, kurie sukelia skausmo paūmėjimus. Pvz., jei viena koja nėra tokia skausminga su ja pirmiausia išlipkite ar įlipkite į automobilį. Kitu atveju galite atsisėsti ant sėdynės šonu, tuomet bus lengviau išlipti. Tuomet iškelsite abi kojas vienu metu. Venkite viršutinės kūno dalies sukiojimo, jei reikia pasisukti sukitės visu kūnu. Kiek tik įmanoma darbų atlikite sėdėdama.

Gydymas

Nėra kaip sustiprinti raiščių, bet jūs galite pagerinti dubens paramą. Turėtumėte daryti specialius pratimus, net gi 3 kartus per parą. Nors dubens raiščiai pernelyg mobilūs, jiems vis dar reikia kasdienio judėjimo norint išlaikyti juos elastingais. Nepriklausomai nuo to, kokio sunkumo skausmai, jūs vis dar turite galimybę atlikti švelnius ir lengvus pratimus, pvz. rinkitės plaukimą. Sumažinkite kojų judesius ir kūno sukinėjimą. Plaukimas tam puikus būdas arba galite tiesiog plūduriuoti. Plūduriavimas padės pailsėti nuo skausmo.

Medikamentų vartojimas

Jei skausmas yra sunkus ir nepraeinantis, tada jums teks aplankyti savo šeimos gydytoją ir aptarti, kokius reikėtų rinktis vaistus nuo uždegimo. Jūs taip pat galite išgerti paracetamolio, kuris nėštumo metu nėra pavojingas. Tačiau, prieš renkantis bet kokį vaistą būtinai pasikonsultuokite, nes tai kas saugu vienam asmeniui nebūtinai bus saugu ir jums.

Komentarai

Komentuoti