kiek svorio turėčiau priaugti nėštumo metu
Nėštumas Sveikata

Kiek svorio turėčiau priaugti nėštumo metu?

Nėščia moteris turi suvartoti pakankamai daug energijos tam, kad vaisius galėtų gauti užtektinai maistinių medžiagų, kurios reikalingos jo vystymuisi. Rekomenduojama paros normos energija moterims yra 2200 kalorijų. Siekiant patenkinti nėštumo poreikius papildomai reikia dar 300 kalorijų. Nors paprastai rekomenduojamas toks kalorijų kiekis, geriausia dėl to pasitarti su savo gydytoju.

Kiekvienai moteriai svorio padidėjimas skiriasi ir tai paprastai priklauso nuo jų iki nėštumo buvusio svorio. Dažniausiai nėščiosios turėtų priaugti tik 11 – 16 kg. Pasitaiko ir tokių atvejų, kaip būsimos motinos priauga ir 13 – 18 kg ar net daugiau. Per pirmąjį nėštumo trimestrą svoris auga lėčiau, o vėliau didėja. Dažniausiai kas mėnesi priaugama po 0,5 kg. Svorio padidėjimas daugiau nei 3 kg per mėnesį jau laikomas per dideliu.

Taigi, papildomas svoris atsiranda dėl kūno pokyčių. Štai pavyzdys kaip pasidalina svoris jei kūdikis sveria 3,6 kg. :

– Kūdikis 3,6 kg;
– Placenta 0,9 – 1,4 kg.;
– Krūtų audinys 0,9 – 1,4 kg.;
– Kraujo tiekimas 1,8 kg.;
– Embrionas 0,9 – 1,4 kg.;
– Gimda 0,9 – 2,3 kg.;
– Riebalai 2,3 – 4,1 kg;
– IŠ VISO 11,3 – 15,8 kg.

Labai svarbu tinkamai subalansuoti savo mitybą. Ji turėtų atitikti rekomenduojamą dienos normą. Kai kurių maisto produktų maistinė vertė gali būti nepakankama jūsų kūdikiui. Jei jūsų gydytojas jums pasiūlo, kad reikia priaugti daugiau svorio galite įtraukti papildomų kalorijų, naudojant sviestą arba margariną, sūrį ir padažus. Venkite nesveikų užkandžių, tokiu atveju geriau rinkitės sveikas alternatyvas kaip riešutai, sūris, razinos, krekeriai, džiovinti vaisiai ar jogurtas. Būtinai į savo maisto racioną įtraukite kuo daugiau baltymų.

Jei įgijote daugiau svorio nei reikia, jokiu būdu nebandykite per greitai jo sumažinti. Tokios dietos nėra saugios. Siekiant sulėtinti kūno svorio padidėjimą galite pasirinkti maisto produktus, kuriuose yra mažiau riebalų. Tai puikus metus atsisakyti riebaluose keptų maisto produktų, verčiau rinkitės ant grotelių keptus patiekalus. Jeigu norite naudoti aliejų, margariną, sviestą, padažus, salotų padažus, grietinėlę ir majonezą, rinkitės mažesnio kaloringumo jų pakaitalus. Saldainiai ir didelio kaloringumo užkandžiai turėtų būti ribojami. Rinkitės ne tokius kaloringus desertus. Geriau atsisakykite saldžių gėrimų, kurie yra labai kaloringi. Taip pat taupiai naudokite druską, nes ji padeda organizme kauptis vandenims.

Jei pastebite kokių nors nelauktų kūno pokyčių nėštumo metu, būtina pasikonsultuokite su gydytoju. Tai geriausia, nes jis padės išsklaidyti nerimą ir galbūt parengs sveikos mitybos planą. Papildomai rekomenduojama sportuoti, tik reikėtų rinktis saugias ir būtent nėščiosioms skirtas treniruotes.

Komentarai

Komentuoti