kaip sveikai maitintis restoranuose
Sveikata Vaikai

Kaip sveikai maitintis restoranuose

Daugelis vaikų savo tėvus laisvalaikio metu tempia į restoranus pavalgyti. Vaikai, kaip ir suaugusieji, valgo žymiai kaloringesnį, restoranuose pateiktą maistą, nei namuose paruoštą valgį. Makaronai, sūris, picos, mėsainiai ir karšti sumuštiniai, kur dar garnyras – gruzdintos bulvės. Be to dar laukia desertas.
Išsiaiškinę tam tikras gaires, restoranuose jūs ir jūsų vaikai gali sveikai maitintis.

1. Atlikite tyrimą
Nemažai maitinimo įstaigų jau pateikia informaciją interneto svetainėse apie savo gaminamų patiekalų maistinę vertę. Tad galite pasižiūrėti tokią informaciją.
2. Atidžiai skaitykite meniu
Įsitikinkite, kad žinote, ką užsisakote. Atkreipkite dėmesį į meniu aprašymus. Sutartiniais ženklais paženklinti maisto produktai, pvz fritiūrinė, keptuvė, rodo didelį kiekį kalorijų.
3. Nebijokite individualių užsakymų
Būtinai pasakykite savo padavėjui, kad jūs valgote tik sveiką maistą. Dauguma restoranų yra laimingi, galintys ruošti individualius užsakymus. Jei jūsų maistas yra keptas arba virtas aliejuje ar svieste, būtinai paprašykite, kad jį skrudintų arba virtų.
4. Praleiskite vaikų meniu
Vaikams paprastai paruošiamas ne itin sveikas maistas. Daugelis restoranų leidžia pasirinkti “pusės užsakymų” patiekalų su suaugusių meniu.
5. Sekite porcijų dydžius
Nepamirškite išsiaiškinti porcijų dydžius. Net vaikų porcijos būna perdėtai didelės. Siekiant įveikti šią kliūtį, galima imtis pusę porcijos užsisakyto valgio. Kitu atveju galima paprašyti, kad supakuotų išsinešimui.
6. Venkite bufetų
Venkite bufetų, net iš pažiūros sveikų, tokių kaip salotų barai. Jei pasirenkate švedišką stalą, įsidėkite šviežių vaisių, salotų su mažu kiekiu riebalų, skrudintais patiekalais ir garintomis daržovėmis.
7. Atsisakykite kai kurių gėrimų
Prisiminkite, kad gazuotuose limonaduose ir sultyse yra paslėptas didžiulis kiekis kalorijų. Pabandykite pereiti prie vandens su citrina ar nesaldintos šaltos arbatos.
8. Atidžiai valgykite
Skatinkite savo vaikus valgyti atidžiai. Atminkite, kad atkreiptų dėmesį į tai, ką valgo ir kad mėgautųsi kiekvienu kandimu. Mokykite savo vaikus, pažinti gero maisto skonį.
9. Rinkitės restoranus ne pagal pateiktą gražią aplinką, o pagal savo mitybos poreikius.

Komentarai

Komentuoti