kaip suprasti vaiko elgesį
Santykiai Vaikai

Kaip suprasti vaiko elgesį

Siekimas iki galo suvokti vaiko elgesį tikrai gali būti apibūdinamas kaip sudėtingas procesas. Jūs atrasite, kad elgesį įtakoja daug įvairių veiksnių, įskaitant vaiko amžių, emocinius bruožus ir kt.

Gebėjimas stebėti vaiko raidą yra vienas iš metodų, kuris suteikia galimybę kaupti informaciją įvairiais vaiko augimo etapais. Žinoma, tai nėra tikslusis mokslas, o ir vaikai visi skirtingi.

Vaiko elgeso formavimas reikalauja daug pastangų iš tevų. Tėvai turi žinoti, kaip tinkamai elgtis įvairiose situacijose. Pavyzdžiui, jūs sprendžiate ar dažniau bausti už blogus darbus, ar dažniau skatinti už gerus. Laikykitės pastovios ir neginčijamos nuomonės, kuri padėtų jums valdyti situacijas.

Jei mažylio elgesys yra šiek tiek problematiškas, tačiau vaiko amžiaus vis dar tinkamas kažką keisti, tuomet imkitės efektyvių veiksmų. Jeigu netinkamas elgesys ligi šiol nenutrauktas, dabar pats metas tai padaryti. Nors tai asmeninis ir sudėtingas sprendimas, nepaisant to jis turi būti priimtas. Protinga būtų paaiškinti mažyliams jų teises ir pareigas. Taip nuosekliai galėsite skatinti gerą elgesį.

Geriausia ką galite padaryti siekdami suprasti vaiko elgesį – tai tiesiog bendrauti. Sužinokite apie jo pageidavimus, asmeninius poreikius ir kt. Tyčia sukurkite sąlygas, kurių pagalba galėsite susipažinti su vaikų mąstymu ir jausmais konkrečiose situacijose. Be to, naudokite švelnius komplimentus už gerą elgesį.

Nepatartina imtis fizinių priemonių bausmėms, tarkim jūs pliaukštelėsite savo vaikui, jis galbūt nekartos to elgesio, bet ne todėl, kad supras jog tai nėra gerai, bet tik dėlto, kad jaus baimę. Tačiau kai leisite vaikui suprasti, jog jis tam tikrus dalykus atlieka teisingai, jis galės rinktis kokius veiksmus jam palankiau atlikti. Trumpai tariant, jis pašalins iš savo mąstymo  „uždraustus vaisius“.

Daugybė tėvų susiduria su vaikų išrankumu maistui. Leiskite vaikams patiems rinktis iš sveikų produktų, jie mėgsta tyrinėti maistą. Žinoma, tikslas yra užtikrinti, kad jie rinktųsi sveiką mitybą. Tad ieškokite būdų kaip sujungti mėgstamus produktus su ne tokiais patinkančiais.

Jūs galite kreiptis į gydytoją rekomendacijų arba paprašyti jau patyrusių tėvų patarimų. Jūs neabejotinai viską sužinosite augindami vaiką.

Komentarai

Komentuoti