kaip po nėštumo susigrąžinti buvusį svorį
Nėštumas Sveikata

Kaip po nėštumo susigrąžinti buvusį svorį

Jeigu jūs ką tik po gimdymo, žinoma džiaugiatės nauju gyvenimo džiaugsmu. Tačiau tuo pačiu pavydžiai sekate įžymybes, kurios net ir po gimdymo išlaiko puikias kūno linijas. Žinoma, bepigu toms įžymybėms gerai atrodyti kai turi savo asmeninius gydytojus, mitybos specialistus, trenerius, privačius virėjus ir kt. ekspertus. Ką daryti paprastai mamai?

Turime daug patarimų, kurie bet kuriai motinai gali padėti susigrąžinti buvusį svorį sveiku ir patikimu būdu. Štai keletas jų:

Sportuokite

Norėdamos atsikratyti nėštumo metu priaugto svorio, skirkite laiko fiziniams pratimams atlikti. Tegul jums padeda draugai ir šeima. Neturėtumėte viską atlikti pati viena. Galite paprašyti savo sutuoktinio arba senelės, kurie galėtų pasaugoti kūdikį kol jūs sportuosite. Daugelis pramogų centrų ir sporto salių siūlo vaikų priežiūros paslaugas, net kūdikiams. Pasinaudokite šiuo pasiūlymu. Tai puikus būdas susipažinti su naujomis mamomis.

Subalansuokite savo mitybą

Dabar ne laikas vartoti greitą maistą. Nėštumas yra sunkus išbandymas jūsų kūnui, tačiau jūs galite paspartinti savo kūno linijų atstatymą valgydamos dažniau, bet mažomis porcijomis. Jūsų mitybos racionas turėtų susidėti iš baltymų, kurių gausu liesoje mėsoje, žaliose daržovėse, vaisiuose, pieno produktuose ir kruopose.

Jei žindote kūdikį, jums reikės daugiau kalorijų nei įprastai. Be to, nepamirškite gerti daug vandens. Gali prireikti 8 ar daugiau puodelių vandens per dieną.

Judėkite

Kartais nesinori keltis iš lovos dėl energijos trūkumo, bet judėjimas labai svarbus norint išlikti sveikoms ir greičiau numesti svorį. Jums nereikia įsipareigoti gimnastikos treniruotėms, galite dirbti sode kol kūdikis miega arba eiti pasivaikščioti stumiant vaiką vežimėliu. Jei įmanoma, atlikite 30 minučių kardio pratimus 5 kartus per savaitę. Jūs pastebėsite, kad jūsų energijos lygis pakyla, o nuovargis dingsta! Šiek tiek jogos taip pat gali sumažinti stresą. Pabandykite tuo pasinaudoti, kvėpavimo ir meditacijos pratimai prieš miegą leidžia geriau išsimiegoti.

Tinkamas miegas

Sunku atrasti laiko tinkamai pasilsėti gimus kūdikiui, tačiau stenkitės kiek tik išeina. Tai galima padaryti pasinaudojus partnerio (taip pat draugų ar tėvų) pagalba. Jei įmanoma, naktį rūpinkitės kūdikiu pakaitomis, galite net miegoti skirtinguose kambariuose. Stenkitės miegoti kai kūdikis miega, siekiant padidinti savo poilsio laiką. Atsisakykite nerimo palaikyti namuose švarą, nes poilsis daug svarbiau.

Miegas padeda mums sveikti tiek psichiškai, tiek ir fiziškai. Tiesiog miego deficitas (nuo vienos iki dviejų valandų per naktį) gali sukelti problemų, tokių kaip nepakankamas dėmesys, pažeista imuninė sistema ir uždelsto gydymo galimybės. Deja, dauguma žmonių nemiega pakankamai, ypatingai naujagimių mamos! Skubus svorio atsikratymas gali sukelti nuovargį ir nusilpninti imuninę sistemą. Kol grįšite į savo kūno linijas gali užtrukti daug savaičių.

Komentarai

Komentuoti