kaip nėščiosioms kovoti su migrena
Nėštumas Sveikata

Kaip nėščiosioms kovoti su migrena

Nėštumas yra vienas iš labiausiai laukiamų įvykių poros gyvenime. Moteris susiduria su įvairiais fiziologiniais ir psichologiniais pokyčiais viso nėštumo metu. Tačiau, taip pat susiduriama su problemomis, o viena iš jų ir yra migrenos epizodai, kurie pasireiškia stipriu galvos skausmu.

Būsima mama turi būti labai budri viso nėštumo metu, nes tampa atsakinga už kūdikio gyvybę. Nėščios moterys linkusios į skirtingus simptomus dėl fiziologinių pokyčių organizme ir sveikatos problemas, kurios gali tiesiogiai paveikti kūdikį. Migreną sukelia įvairios priežastys ir hormoniniai pokyčiai.

Hormoniniai pokyčiai yra bendra priežastis, kuri sukelia įvairias papildomas sveikatos problemas. Migrena nėštumo metu panašiai kaip ir nemiga, gali atsirasti dėl didelių progesterono ir estrogenų kiekio pokyčių organizme. Nuotaikos pokyčiai ir dirglumas taip pat gali atsirasti dėl tokių pasekmių. Dauguma žmonių, kurie serga migrena tampa irzliais ir dirgliais.

Kaip jau buvo minėta anksčiau, hormoniniai pokyčiai gali sukelti miego trūkumą, o tai taip pat gali prisidėti prie migrenos atsiradimo. Per devynis mėnesius moteris patiria pačius įvairiausius pokyčius. Dažnas šlapinimasis naktį, taip pat prisideda prie nemigos. O tai vėl gi, gali pabloginti migrenos priepuolius.

Besilaukiančios mamos tikrai temperamentingai reaguoja į aplinką: triukšmas ir stresas sudaro puikias sąlygas migrenos atsiradimui. Venkite slėgio ypač jei esate 6 – 9 nėštumo mėnesyje.

Niekada nebandykite gydytis savarankiškai! Tai labai svarbus priminimas visoms nėščioms moterims. Medikamentai nėra pakankamai saugūs šiuo laikotarpiu. Gydytojai gali rekomenduoti specialius vaistus, kurie neįtakos kūdikio sveikatos.

Tokiu atveju galite vartoti natūralius gamtinius preparatus. Šie metodai yra mažiau pavojingi, konkrečiai lyginant su medikamentais, jei jūsų galvos skausmai yra tik ūminės kilmės. Pagrinde rekomenduojama gilaus kvėpavimo technika ir masažas. Sergant migrena asmenines relaksacijos procedūros galima atlikti namuose.

Jei ilgą laiką kovojate su sunkiu galvos skausmu ir jūs ruošiatės pastoti, būtinai pasikonsultuokite su gydytoju. Tai padės jums išspręsti migrenos problemas prieš susilaukiant kūdikio.

Komentarai

Komentuoti