Kaip išmokyti vaiką kas teisinga, o kas ne
Santykiai Vaikai

Kaip išmokyti vaiką kas teisinga, o kas ne?

Atrodo, kad ilgą laiką pliaukštelėjimas vaikui buvo tolygus drausminimui. Tokia tėvų pliaukštelėjimo priežastis yra noras parodyti vaikams, kad taip elgtis negalima. Tėvai mano, kad tai yra vienintelis būdas, kad vaikai suprastų jog padarė ką nors blogo.

Tačiau, daugelis ekspertų mano, kad toks tėvų elgesys nėra teisingas. Štai kodėl:

* Vaikai gali pradėti imituoti tokį tėvų elgesį.

* Pliaukštelėjimas gali turėti labai blogų pasekmių. Vaikas ima bijoti tėvų, taip pradės nuo jūsų slėpti mažus blogus dalykus, kurių nepavyko išvengti.

* Jūsų vaikas turi jausti besąlygišką tėvų meilę, todėl labai svarbus yra jūsų elgesys su juo. Reikėtų jam parodyti, kad jis labai blogai pasielgė. Geriausia bausmė gali būti užslėpta meilė.

* Dažnai noras pliaukštelėti vaikui yra egoistinis būdas sumažinant savo pyktį ir nusivylimą. Toks elgesys visgi yra nepriimtinas. Vienas iš svarbiausių tėvų darbo dalių yra bendravimas su vaiku.

Čia tikrai nenorima pasakyti, kad jūs esate blogi tėvai. Tikriausiai, jūs tiesiog nežinote kaip reikėtų reaguoti į tam tikrus vaiko elgesius. Štai keletas patarimų, kurie padės jums išvengti vaiko mušimo:

* Kai jums užeis noras pliaukštelėti vaikui, nes jis jus labai nuvylė savo elgesiu, tą akimirką nueikite į kitą kambarį ir atvėskite. Toks auklėjimo būdas yra pats blogiausias pasirinkimas. Kvėpuokite lėtai, pajuskite meilę savo vaikui. Taip suprasite, kad nėra svarių priežasčių pliaukštelėti vaikui.

* Svarbiausia, kaip jau buvo minėta, bendravimas. Ar skiriate jam pakankamai dėmesio?Ar jūs klausotės jo? Ar dažnai jį barate? Ar viską jam paaiškinate?

* Atminkite, kad vaiko mušimas labai atsilieps jo paauglystės laikotarpiu. Tada jis ims jums kerštauti, o jūs nenorite užburto rato. Juk taip?

Taigi, vaiko mušimui mes griežtai sakome “ne”. Bet jūs tikriausiai manote, kad daug lengviau patarti, nei padaryti. Norėdami jums padėti, tokiu atveju siūlome kreiptis į tarnybas, kurios suteikia vaikų auklėjimo metodų pagrindus. Geriau remkitės jų struktūra, komunikacijos priemonėmis ir parama. Kiekvienas gali tai pasiekti!

Komentarai

Komentuoti