kaip elgtis su sunkiu vaiku
Santykiai Vaikai

Kaip elgtis su „sunkiu“ vaiku

Ar jūs nusivylėte savo vaiko elgesiu? Ar kada nors susidūrėte su tuo, kad mažylis visiškai jums nepaklūsta? Tėvystė yra sudėtingas darbas net ir tiems, kurie turi angeliško charakterio vaikus. Jeigu turite problemų su savo vaiku namuose atminkite, kad greičiausiai ir mokykloje jis turės problemų. Iš tiesų tam yra daug priežasčių. Trumpai tariant, privalote ištirti galimybes ir priemones, kurių turėtumėte imtis iškilus šioms problemoms.

Paprastai, tėvai gali pakeisti vaiko įpročius kryptingai naudodami vaikų auklėjimo stilių. Pagalvokite, ar koreguojate vaiko drausmingumą jei pastebite netoleruotiną jo elgesį? Būtina nustatyti aiškius apribojimus jūsų vaikui ir žinoma, jų laikymąsi. Jei bet kuriuo metu leisite savo vaikui blogai elgtis, visos jūsų pastangos nueis veltui. Kartais neigiamas elgesys gali išaugti ir pereiti į dar rimtesnes problemas. Atminkite, kad bausmės neturėtų būti nei per silpnos, nei per ekstremalios.

Taip pat būtina pagirti vaiką, jei jis padarė kažką gero – ypač jei jis pakeitė blogus įpročius. Gera parama ar skatinimas – tai visuotinai sėkmingas būdas pakeisti blogus įpročius. Stebėjimo sistema taip pat naudinga keičiant jo probleminį elgesį. „Lipdukų diagramos“ gali tikrai jums padėti. Vaikas raginamas užsidirbti lipdukus per tam tikrą laikotarpį elgdamasis gerai arba atlikęs konkrečias namų užduotis, pvz. namų ruošos. Sukaupus pakankamai lipdukų apdovanokite vaiką ypatinga veikla, pavyzdžiui, kvietimu į cirką. Tai gali būti naudinga auklėjant savo vaiką. Taip pat įsitikinkite, kad naudojate tinkamas drausmės strategijas. Dažnai žmonės galvoja jei vaikas yra nedrausmingas, blogi jo tėvai. Tačiau, tai nėra tiesa.

Beje, jūsų vaiko neigiamas elgesys gali atsirasti dėl kitų veiksnių, pavyzdžiui, negalios, turinčių įtakos elgesiui (dėmesio deficito sutrikimas). AD / HD vystymosi negalia gali sukelti impulsyvias elgesio scenas. Tokiam vaikui būna sunkiau sutelkti dėmesį į užduotis bei laikytis numatytų taisyklių. Jei manote, kad jūsų vaikas turi šių problemų, pakeiskite namų ir mokyklos aplinką.

Jei jūsų vaikas neįtikėtinai chaotiškai elgiasi namuose ir mokykloje, jis gali turėti elgesio sutrikimų. Vaikai su elgesio sutrikimais paprastai gadina daiktus, kenkia kitiems, o tai tikrai nėra sąžininga.

Nesvarbu, ar jūsų vaiko elgesį reikia koreguoti tėvų auklėjimu, psichologine pagalba, aišku viena – tai daryti būtina. Imkitės atsakingų veiksmų, jei reikia keiskite auklėjimo stilių. Jums prireiks daug kantrybės ir pastangų, tačiau pasiekę teigiamų rezultatų ir jūs, ir jūsų vaikas būsite žymiai laimingesni!

Komentarai

Komentuoti