Tėvai susidurdami su probleminiu vaikų elgesiu dažnai klausia: “Kaip drausminti vaiką?”. Mes nuoširdžiai tikime, kad sąvoka “drausmė” yra būdas kaip pagerinti vaiko elgesį. Norėdami to išvengti įveskite šeimoje taisykles. Tai disciplina, ribos, paklusnumas. Galbūt daugeliui tai primena kariuomenę. Taigi, o kur meilė? Tėvai turėtų galvoti taip: “aš galiu mylėti savo vaiką ir sukurti griežtas ribas, kad jis paklustų“. Ribos yra reikalingos, tačiau meilė yra natūralu.
Taigi, į klausimą: “Kaip drausminti vaiką?” atsakymas yra toks: Pagrįskite savo principus meile. Kartu žaisdami ir smagiai leisdami laiką pasidalinkite ir drausmės klausimais.
Čia išvardinti 3 pagrindiniai žingsniai, kuriais norime su jumis pasidalinti:
1. Paklauskite savo vaiko, ką jis galvoja apie jūsų principus. Atsižvelgdami į vaiko atsakymus galėsite kurti taisykles. Paskui paklausti, ką jis mano apie šiuos apribojimus. Tuomet jums bus aišku kaip nustatyti taisykles vaikui, kurios jam būtų geriausios. Be šių taisyklių, būtų mažiau meilės. Norėdami suteikti vaikui bausmę, išsiaiškinkite ar jis tikrai žino kas yra teisinga ir kas yra negerai.
2. Kai sakote “ne”, tai visada darykite aiškiai ir užtikrintai. Idealiausia yra pagrįsti savo draudimo priežastis. Be aiškaus motyvo “ne” tikrai gali atrodyti gana nesąžininga jūsų vaiko atžvilgiu. Leiskite jam suprasti jūsų sprendimo pasekmės ir už gerą elgesį.
3. Atskirkite savo elgesį nuo vaiko veiksmų. Kai vaiką norite nubausti už tam tikrą elgesį, gerai susimąstykite ar pats nepaskatinote jo tam savo elgesiu. Tai neturi nieko bendra su meile. Bet kokiu atveju vaiką jūs vis tiek mylėsite. Įsitikinkite, kad jis supranta šią tiesą. Tačiau būtent jo elgesys turi pasikeisti. Vaikai lengvai priima bausmes, tokias kaip meilės stoka.
Taigi, į klausimą: “Kaip drausminti vaiką?” mes dar kartą atsakome – tokiu būdu, kuris padės jums tinkamai išauklėti mažylį, kad jis taptų atsakingu, rūpestingu ir protingu. Žinoma, jūsų situacija gali būti ir sudėtingesnė. Jeigu jūsų mažylis yra nepagarbus ir ignoruojantis ilgą laiką, gali tekti imtis kur kas rimtesnių veiksmų nei šie patarimai. Tokiu atveju siūloma rinktis sugriežtintą auklėjimo programą.
Komentarai