folio rūgštis nėštumo metu
Nėštumas Sveikata

Folio rūgštis nėštumo metu

Nėštumo metu jūs visada turite atsiminti, kad esate atsakinga dar už vieną gyvybę. Ji taip pat turi būti tinkamai maitinama. Kai sveika būsima mama, sveikas ir kūdikis. Taigi, jums būtinai reikia subalansuoti savo mitybą, kurioje gausu būtų folio rūgšties. Negalima pakeisti gerai subalansuotos dietos su visais reikiamais vitaminais papildais. Tinkama mityba, kurioje yra visų reikiamų medžiagų kūdikio vystymuisi yra būtina.

Nėštumo metu nervinis vamzdelis yra atsakingas už negimusio kūdikio nugaros smegenų ir galvos smegenų vystymąsi. Norint, kad tai vyktų tinkamai reikalingas pakankamas kiekis raudonųjų kraujo ląstelių. Pasiūlos nepakankamumas gali atsirasti dėl folio rūgšties trūkumo moters organizme. Šio trūkumo rezultatas yra nervinio vamzdelio defektai bei įvairios komplikacijos. Kitos problemos, kurios gali atsirasti dėl šio B9 vitaminų trūkumo: priešlaikinis gimdymas ar persileidimas bei mažas gimusio kūdikio svoris.

Minėti vamzdelio defektai gali pasireikšti rimtu kūdikio atsilikimu, menku smegenų išsivystymu ir panašiai. Norint sumažinti šių komplikacijų riziką, būtina nepamiršti folio rūgšties svarbos.

Folio rūgštis – būtina medžiaga naujų ląstelių formavimuisi. Tai svarbu visiems: tiek jauniems, tiek seniems. Ypatingai tokia gamyba svarbi nėštumo metu, nes tai įtakoja kūdikio vystymąsi. Jums reikės pakankamo folio rūgšties kiekio viso ankstyvojo nėštumo metu, tam kad galėtumėte išvengti nervų ir nugaros apsigimimų jūsų vaikui.

Norėdami padėti moterims apsaugoti savo kūdikį, US Public Health Service (USPHS) 1992 m. paskelbė rekomendaciją, pagal kurią visos vaisingo amžiaus moterys turėtų suvartoti 0,4 mg (arba 400 mikrogramų) folio rūgštis kasdien, net jei neplanuoja pastoti. Šių priemonių tikslas yra užkirsti kelią folio rūgšties trūkumui.

Įrodyta, kad folio rūgšties stoka ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu gali sukelti apsigimimus tokius kaip Dauno sindromas. Svarbiausia, kad tinkamas kiekis folio rūgšties padėtų sumažinti gimimus su defektais. Šis metodas labai efektyvus, tačiau per didelis folio rūgšties kiekis gali būti autizmo priežastimi.

Komentarai

Komentuoti