daugėja miego sutrikimų
Nėštumas Sveikata

Daugėja miego sutrikimų

Jungtinėse Amerikos Valstijose remiantis atliktais tyrimais teigiama, kad maždaug 6 iš 80 žmonių susiduria su miego sutrikimais. Šis skaičius toliau didėja. Vienos iš labiausiai pastebėtų šio reiškinio priežasčių yra gyventojų senėjimas, gyvenimo būdo pokyčiai ir nutukimo epidemija. Žinoma, yra ir kitų veiksnių, kurie gali sukelti miego sutrikimus, pavyzdžiui, stresas, pamaininis darbas, ligos ar genetika.

Yra daugiau nei 100 įvairių rūšių miego sutrikimų. Jie būna įvairaus sunkumo. Taip pat pasitaiko bet kokio amžiaus žmonėms: nuo kūdikių iki senyvo amžiaus.

Šių problemų pasekmės gali būti lėtesnis protinis budrumas ir sulėtėjusi reakcija. Tai gali būti labai pavojingas derinys. Nuo 20 – 25% visų rimtų automobilių avarijų įvyksta dėl pervargusių vairuotojų. Daug nelaimingų atsitikimų, kurie įvyksta namuose arba darbe, taip pat susiję su miego problemomis. Miego sutrikimai kartu su nelaimingais atsitikimais ir susirgimais sukelia milijardinius vyriausybės nuostolius.

Miego trūkumas tiesiogiai susijęs su fiziniais negalavimais ir sąlygomis. Žmonės, kurie negauna pakankamai miego paprastai dažniau kenčia galvos skausmus, susiduria su gerklės, sąnarių ir skrandžio problemomis. Dažnai miego sutrikimas yra pagrindinė priežastis širdies veiklos sutrikimų, plaučių problemų ir cukrinio diabeto. Jie gali turėti įtakos psichikos savijautai. Nuotaikos pokyčiai, nerimas, valgymo sutrikimai ir depresija taip pat yra miego sutrikimu pasekmės.

Daugelis žmonių vis dar negalvoja apie miego problemas kaip apie sveikatos problemas. Dėl šios priežasties daugelis niekada nesilanko pas gydytojus, kurie padėtų išspręsti miego sutrikimus. Net jei jie lankosi pas gydytojus reguliariai, niekada nepaminės miego problemos.

Laikui bėgant, vis daugiau diagnozuojama miego sutrikimų atvejų. Sergantys yra gydomi vaistais, deguonimi, CPAP mašinomis ir net operacijomis. Pateikiami geresni atrankos metodai ir diagnostiniai testai, kurie padeda išsiaiškinti miego problemų atsiradimus anksčiau.

Miegas yra ne pasirinkimas ar prabanga. Tai pagrindinis sveiko gyvenimo elementas. Jei manote, kad jūsų partneris arba jūsų vaikas kenčia nuo miego sutrikimų, rekomenduokite apsilankymą pas gydytoją. Miego sutrikimas yra sveikatos problema, kurią reikia gydyti.

Komentarai

Komentuoti