bipolinis sutrikimas (maniakinė depresija)
Sveikata Vaikai

Bipolinis sutrikimas (maniakinė depresija)

Maniakinės depresijos sutrikimas daugeliui žmonių visame pasaulyje. Kurie kenčia nuo šio sutrikimo, kenčia nuo psichikos sutrikimų. Tinkamai parinkus gydymą žmonės gyvena normalų gyvenimą.

Manoma, kad genetika vaidina didelį vaidmenį. Jei asmuo serga šia depresija dar nereiškia, kad visi giminaičiai serga ta pačia liga. Jei vienam iš tėvų yra maniakinės depresijos sutikimas rizika, kad jų vaikelis turės šį sutrikimą yra maždaug penki procentai. Aišku, procentai gali ūgtelėti iki keturiolikos procentų, jei kiti giminės turi sutrikimą, pavyzdžiui, teta ar dėdė. Neįprasti atvejai jei abu tėvai yra su maniakinės depresijos sutrikimu. Tuomet perduoti ją vaikams išauga iki trisdešimt procentų.

Simptomai šios depresijos gali plėtotis maždaug iki 25 metų, tačiau gali pasireikšti ir anksčiau. Šis sutrikimas padidina širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Maniakinis depresijos sutrikimas gali būti keturių epizodų.

1. Maniako epizodas, per kurį neįprastai ir nuolat kinta nuotaikos. Gali pasireikšti dirglumu ar nuotaikos svyravimas ir trunka ne trumpiau, kaip vieną savaitę.

2. Hypomanija yra švelnesnės formos. Tai taip pat nuotaikos svyravimas, tačiau trunkantis tik keturias dienas.

3. Major depresijos epizodas (depresija) yra laikotarpis, per kurį nuotaika keičiasi nuo dirglumo iki malonaus pobūdžio. Tai trunka nemažiau, kaip dvi savaites.

4. Mixed epizodas. Asmuo šiuo atveju patiria manijos ir pagrindinius depresijos požymius. Tai vyksta beveik kasdien ne mažiau, kaip vieną savaitę.

Jei žmonės svarsto įsivaikinti tokį vaiką, kuris turi ar yra linkęs į maniakinę depresiją, jiems reikia išsamiai išsiaiškinti šios ligos bruožus ir pavojus. Rūpintis tokiu vaiku yra nelengva, vaikams reikia daug meilės, paramos ir supratimo bei rūpinimosi. Svarbu, kad įtėviai tai suvoktu.

Atliekami tyrimai, kurie parodo kokioje stadijoje yra ši liga ir kokių priemonių reikia imtis jei sustabdyti, kad vaikas galėtu augti normaliai. Įtėviai turi suvokti, kad jie sau uždeda didelį įsipareigojimą. Yra įstaigų, kurios gali konsultuoti ir padėti spręsti problemas susijusias su šia liga. Be to, įtėviai turi gerai apsvarstyti ar jiems užteks meilės, ryžto ir kantrybės auginti tokį vaikelį.

Komentarai

Komentuoti