ar maitinimas turi įtakos kūdikio miegui
Sveikata Vaikai

Ar maitinimas turi įtakos kūdikio miegui?

Tėvams dažnai tenka susidurti su kūdikio miego sutrikimais. Geriausias sprendimas yra išsiaiškinti tokių problemų priežastis.

Pagrindinis šio straipsnio tikslas apžvelgti įvairius aspektus, susijusius su kūdikio maitinimu ir miegu. Labai dažna prasto miego priežastis yra būtent maitinimas.

Maitinimas krūtimi ir iš buteliuko

Tikėtina, kad pamaininis maitinimas tiek iš buteliuko, tiek iš krūties gali sukelti miego sutrikimus. Kūdikis yra žindomas dėl įvairių priežasčių. Kiekvieną kartą kai maitinate jį krūtimi, jos siunčia jūsų smegenims signalus, kad reikia gaminti daugiau pieno. O kai įterpiate maitinimą buteliuku, šis procesas keičiasi. Krūtys pradeda gaminti mažiau pieno, nes yra rečiau naudojamos maitinimui.

Kūdikio maitinimas miegant

Kūdikio maitinimas kol jis miega gali sukelti problemas. Jūsų kūdikis netrukus pradės suvokti, kad jam einant miegoti būtinai turi gauti maisto. Todėl, nubudęs naktį prieš užmiegant iškart reikalaus maisto.

Žemiau pateikiami metodai, kurie padės to išvengti:

1. Pirma, keiskite maitinimo laiką, nemaitinkite iškart prieš miegą. Šitaip palaipsniui pašalinsite miego ir maitinimo sutapatinimą.

2. Taigi, kūdikį maitinkite anksčiau, o ne kartu su miegu. Tai padės jūsų kūdikiui išmokti užmigti savo noru.

Kaip jūsų mityba gali paveikti kūdikio miegą?

Jeigu maitinate krūtimi, atminkite, kad viską ką valgysite ir gersite turės įtakos jūsų pienui. Tad net jei nesuvartosite pakankamą kiekį kalorijų per dieną ir negausite visų reikiamų medžiagų, jūsų pienas smarkiai nukentės. Rekomenduojama valgyti tris kartus per parą, tarp jų užkandžiaujant. Jūsų pienas turi būti pakankamai kaloringas tam, kad jūsų kūdikis būtų visiškai patenkintas.

Jūs privalote valgyti sveikesnį maistą ir gerti daug vandens. Tai padės jūsų pieno tiekimui, o taip pat ir geram kūdikio miegui.

Ar kieto maisto vartojimas įtakoja kūdikio miegą?

Tyrimai neįrodė, kad pieno pakeitimas sausomis medžiagomis įtakotų kūdikio miegą. Paprastai gydytojai nerekomenduoja kūdikių maitinti kietu maistu iki šešių mėnesių amžiaus.

Komentarai

Komentuoti