5 žingsniai link tinkamos mitybos
Nėštumas Sveikata

5 žingsniai link tinkamos mitybos

Noras tinkamai susibalansuoti mitybą nėštumo metu neturėtų kelti streso. Iš tiesų, šiuo periodu jūsų gyvenime negalima daryti staigių ir skubotų 100% permainų, tai turėtų vykti lėtai atsižvelgiant į kūdikio sveikatą. Nėštumas yra pakankamai įtemptas, nes tai ką valgote yra be galo svarbu.

Taigi, kaip turėtumėte maitintis, norėdamos susilaukti sveiko kūdikio? Esmė yra paprasta: vadovaukitės savo protu. Mitybos derinimo meno reikia nuolat mokytis. Remkitės žemiau pateiktais penkias esminiais patarimais ir turėsite puikų pasirinkimą ne tik visiems devyniems nėštumo mėnesiams, bet ir visam gyvenimui!

1. Skaitykite etiketes

Prieš perkant kokį nors gaminį parduotuvėje būtinai perskaitykite etiketę. Jei dauguma ingredientų yra penkių skiemenų cheminiai junginiai, kurių jūs negalite nė ištarti padėkite prekę į šoną ir eikite toliau. Iš tiesų, rekomenduoja rinktis sveikus, neperdirbtus maisto produktus. Pavyzdžiui, užuot pasirinkusios obuolių sultis iš parduotuvės, nusipirkite ekologiškų obuolių ir valgykite juos kaip kasdieninius užkandžius.

2. Visada galvokite kuo šis maistas yra naudingas?

Prieš renkantis maisto produktus kruopščiai apgalvokite ar šis maistas bus naudingas tiek jums, tiek jūsų kūdikiui. Ar tai suteiks jums reikiamų maistinių medžiagų ir mineralų kiekį? Ar juose yra daug skaidulų? Ar tai natūralūs produktai be cheminių medžiagų? Jei visada apie tai pagalvosite tikrai išsirinksite daug sveikesnį maistą.

3. Gerkite pakankamai vandens

Nėštumo metu tai turėtų būti jūsų dažniausiai vartojamas gėrimas. Vanduo padės ne tik išstumti toksinus ir kovoti su skausmais, bet ir reguliuoti svorį. Vanduo padeda kovoti su daugeliu problemų, tai tikrai daug geresnis pasirinkimas nei kava ar arbata. Jį paskaninti galite lašeliu citrinos sulčių, mėtos lapeliu ar  šaukšteliu medaus, tuomet vandens skonis taip greitai nepabos.

4. Lengva mankšta

Nėštumo metu būtina šiek tiek pajudėti. Žinoma, mankšta turėtų būti švelni, itin mažo fizinio krūvio bei išvengiant bet kokio streso. Rinkitės plaukimą, vandens aerobiką, vaikščiojimą ar jogą.

5. Venkite streso

Nėštumas gali būti labai įtemptas, todėl reikia mokytis valdyti stresą. Kaip jau buvo minėta jums padės pratimai. Taip pat galite pabandyti meditacijas, maldas ar raminamąjį kvėpavimą bei masažus. Daugelis moterų renkasi reguliarų bendravimą su draugėmis. Taip pat verta pabandyti nėščiųjų jogą, kuri padės pasiekti puikių rezultatų. Tiesiog raskite keletą minučių kiekvieną dieną, kurias norite skirti tik sau, tuomet jausitės daug geriau!

Komentarai

Komentuoti