11 saugios mankstos patarimu
Nėštumas Sveikata

11 saugios mankštos patarimų

Pratimai paprastai pagerina bendrą savijautą. Tai ypač svarbu kai moteris laukiasi, nes tai gali sumažinti nepatogumus susijusius su nėštumu. Lengva mankšta skatina gerą laikyseną ir padeda palaikyti emocinį stabilumą. Tai papildomas ir labai puikus būdas parengti savo kūną gimdymui, nes taip padidinsite savo ištvermę ir raumenų jėgą.

Puikus pasirinkimas pasivaikščiojimai. Pratybų programos intensyvumas pagrinde priklauso nuo jūsų sveikatos. Moterys, kurioms gresia priešlaikinis gimdymas, serga diabetu, turi padidėjusį kraujospūdį ir širdies ligas dėl mankštos būtinai turi pasitarti su savo gydytoju. Ypatingai atidžiai pratimus turėtų rinktis moterys, kurioms pasireiškia gimdos problemos ar kraujavimo sutrikimai.

Žinoma, moteris gali rinktis savo mėgstamą sportą jei tai nekelia pavojaus ir saugu nėštumui. Komandinis sportas visgi nerekomenduojamas. Dėl sporto pasirinkimo visada naudinga pasitarti su savo gydytoju, jis jums patars remdamasis jūsų nėštumo būkle. Nėštumas tikrai nėra geriausias laikas imtis rizikingų veiklų tokių kaip važiavimas dviračiu ar snieglenčių sportas, nes kritimai ir kiti nelaimingi atsitikimai gali pakenkti jūsų kūdikiui.

Siekiant apsaugoti nėštumą siūloma atsižvelgti į šias rekomendacijas:

1. Aptarkite su gydytoju savo širdies ritmą ir leistinas ribas. Tiek nėščios, tiek ir ne nėščios moterys turėtų optimaliai išnaudoti 70% – 85% pulso. Paprasta formuluotė apie tai kaip gauti savo planinį pulsą yra tokia: atimkite savo amžių iš 220, tada padauginkite iš 70% – 85%. Pavyzdžiui, netrukus po treniruotės 35-erių metų moters pulsas turi būti diapazone 129-157 tvinksnių per minutę (220-35 X 70% ir 85%).

2. Venkite atlikti fizinius pratimus jei jūs jaučiatės drėgnai arba per karštai.

3. Pradėkite pratimus nuo apšilimo. Pirmas penkias minutes atlikite tempimo pratimus arba lėtai pasivaikščiokite.

4. Gerkite daug skysčių iškart po treniruotės ar jos metu.

5. Įsitikinkite, kad suvartojate pakankamai kalorijų, kurios reikalingos ne tik nėštumui, bet ir fizinių pratimų atlikimui.

6. Rinkitės pratimus, kurie paremti tinkamu kvėpavimu.

7. Venkite veiklos, kuri reikalauja, šokinėjimų, šoktelėjimų, bėgimo ir kitų staigių judesių.

8. Pratimus atlikite ant itin ligaus pagrindo, taip išvengsite žalos. Medinės grindys ir kiliminė danga yra geriausias pasirinkimas.

9. Jei pratimus atliekate horizontalioje padėtyje kelkitės lėtai, nes išvengsite greito kraujospūdžio pokyčio, kuris gali sukelti alpimą.

10. Treniruočių metu darykite pertraukas.

11. Žinokite kada sustoti. Jei staiga pajausite diskomfortą krūtinėje, svaigulį, neryškų matymą, pykinimą, dusulį, pilvo skausmus ar kraujavimą iš makšties, kuo greičiau susisiekite su savo gydytoju.

Sportas – tai vienas iš būdų susitvarkyti su fiziologiniais pokyčiais nėštumo metu. Jei ankščiau nesportavote nebūtina lėkti į sporto salę. Veiksmai, pavyzdžiui, pasivaikščiojimas, plaukimas ar minimas stacionariu dviračiu taip pat geras pasirinkimas. Nėštumas toks laikas, kai moterims reikia atsižvelgti į savo sveikatą. Nesvarbu, kiek laiko jūs esate nėščia, niekada ne per vėlu pradėti judėti.

Komentarai

Komentuoti