Šeima

Keturios priežastys kodėl verta turėti daugiau vaikų

 

Keturios priežastys kodėl verta turėti daugiau vaikų 1. Šiais laikais vis daugiau moterų nori dirbti ir siekti karjeros. Niekas nesiginčija, kad vaikučio gimimas teikia labai daug džiaugsmo, tačiau dėl jo reikia bent jau laikinai atsisakyti karjeros. Kūdikis atima labai daug laiko, energijos ir jėgų. Dirbanti ir norinti tobulėti mama supranta, kad gali ir nepasiekti tiek, kiek užsibrėžė, jeigu gimdys ir dar kartą. Tačiau namuose augantis vienturtėlis gali jaustis labai vienišas. Ypač jeigu tėvai, saugodami nuo ligų, neleidžia į darželį ir mažylis neturi su kuo pabendrauti, pažaisti. Jau vienų metų svarbiausia mažylio veikla yra žaidimai. Kai namuose du arba daugiau vaikų, tokių problemų nekyla.
2. Nors ne visi vienturčiai užauga egoistai, vis dėlto didesnė tikimybė, kad tokie neužaugs, jeigu turės brolių ar seserų. Vienas vaikas tėvams atrodo tikras stebuklas, jis nesupranta, kad kieme ar mokykloje tampa lygus su visais kitais. Kai šeimoje yra daugiau vaikų, jie savaime išmoksta draugiškai bendrauti.
3. Jeigu vienturtis negali bendrauti su kitais vaikais, labai ilgai lieka emociškai nebrandus. Vėliau patekęs į vaikų kolektyvą, nemoka su jais užmegzti kontakto. Mažylis niekada neprilygs suaugusiųjų išminčiai, protui, patyrimui bendraudamas su suaugusiais visada jausis šiek tiek menkesnis. Paprastai vienturtis reikalauja labai daug dėmesio iš suaugusių žmonių. Mažylis augantis kartu su broliais ir sesutėmis, to dėmesio sulaukia iš jų. Taip išmoksta vienas kitam nusileisti, svarbiausia, broliukai bendraudami kaip lygus su lygiu nesijaučia vienas už kitą prastesni.
4. Vienturčio dalia yra dar nesaldi ir dėl to, kad tėvai į jį sudeda visas savo viltis ir lūkesčius. Tikisi, kad jis bus pats šauniausias ir geriausias, kad pasieks daugiau nei aplinkiniai vaikai. Kai yra brolių ir sesių, šie tėvų lūkesčiai ir reikalavimai pasiskirsto tolygiai visiems ir negula sunkia našta vienam ant pečių.
 

Kai vaikai tampa kliūtimi

 

Kartais moterį apakina meilė vyrui, o tada, kai gimsta viltis pakeisti gyvenimą, vaikai jai pradeda trukdyti.

Sugebėti gyventi tarp dviejų meilių – naujam vyrui ir savo vaikui – daug sunkiau nei atrodo. Neretai tokiu atveju vaikas kaip senas paltas atiduodamas močiutei ar stumdomas šen ir ten. Moteris ramina save – tai tik laikinai, kol naujasis gerbėjas apsipras namuose, bet laikinumas virsta amžinybe. Vaikas kenčia kol jo motina jaučiasi laiminga, tačiau toji laimė apgaulinga. ...

Kai vaikai tampa kliūtimi

5 pagrindiniai požymiai, kad jūsų tarpusavio santykiai atšalo

 

Tikriausiai kiekvienam teko sutikti sau artimą, kaip jums pasirodė tobulą žmogų. ...

5 pagrindiniai požymiai, kad jūsų tarpusavio santykiai atšalo

Ar jis tikrai tave myli?

 

Kiekvienas žmogus nori būti mylimas ir savo meile dalintis su kitu, tik jam brangiu žmogumi. ...

Ar jis tikrai tave myli?

Pasitikėjimas – vienas iš svarbiausių santykių elementų

 

Vienas iš raktų į gerus tarpusavio santykius – abipusis pasitikėjimas. ...

Pasitikėjimas – vienas iš svarbiausių santykių elementų

Problematiški santykiai

 

Kiekvienas žmogus nori išlaikyti gerus tarpusavio santykius. ...

Problematiški santykiai

Išlaikytinė ar neformali šeima?

 

Šiandien yra apstu turtingų vyrų, išgalinčių išlaikyti ne tik šeimą, bet ir dar vieną gražuolę. ...

Išlaikytinė ar neformali šeima?

Po vedybų ateina nusivylimas

 

Neretai jau pirmaisiais metais po vedybų jauną šeimą ištinka krizė. ...

Po vedybų ateina nusivylimas

Tėvo ir dukters santykiai

 

Beveik visi tarpusavio santykiai pareikalauja nemažai laiko ir pastangų. ...

Tėvo ir dukters santykiai

Kam reikalinga šeima?

 

Kas gi yra šeima? ...

Kam reikalinga šeima?